SLOVAN SKP muži A - FK SKUTEČ 2:1 (1:0)

Schreiber - Kolář, Žouželka, Šmerda, Mikšánek (72. Bubela), Lexmaul, Smékal, Škrabal (89. Fréhar), Lexman (46. Kaláb), J. Štaffa (79. Chalupa), Lébiš (63. Bambušek) ROZ: Frank (Hořínek, Hájek), SNB 7:4, SM 6:2, ROHY 8:4, FAULY 11:20 - 170 diváků

Slovan po roce opět v KP. V minulé sezóně oba týmy spolu bojovaly v I.A třídě. Skuteč měla lepší bilanci, když oba zápasy vyhrála. Do nové sezóny vlétl lépe Slovan. Už ve 4. si balon navedl Lexman a ze 16 m vystřelil nad bránu. 11. Lexmaul si u rohového praporku povodil obránce, na přízemní centr si naběhl Lébiš, ale ve výhodné pozici balon netrefil. To byla loženka, jako sexy Boženka. Domácí byli při chuti. Lexmaul si povodil dalšího soka, prudce vystřelil, gólman Vamberský stačil míč nohou vyrazit, Štaffovu dorážku obránce hostů srazil na rohový kop. V 15. se už měnil stav. Pěkná akce po ose Lébiš, Štaffa a zakončující Lexmaul nedal Vamberskému šanci - 1:0. 18. Slovan nedal hostující obraně vydechnout. Lexmaul se Štaffou vybídli ke skorování Lébiše, Libor minul zařízení. 24. chvilková nepozornost v zadních řadách domácích a Naď se ocitl zcela sám před Schreiberem. Svoji superšanci zbabral, když balon lehce předal strážci domácí klece do košíku. 32. Lexman střílí z těžké pozice nad bránu. 37. Linhart se ocitl za obranou domácích, zakončení skončilo jen rohovým kopem. Centrovaný balon Nadě od rohového praporku skotačil po břevně, pod kontrolou Schreibera odskákal pro Slovan do bezpečí. 41. Lébiš dostal pěknou přihrávku do běhu, poslednímu obránci zahrál trylek na housle a postupoval sám na gólmana. Ve vápně udělal Vamberskému kličku, ale ten jeho záměr vystihl a srazil merunu na rohový kop. Liborovi dnes štěstí v zakončení nepřálo. Vše napravoval dobrými nápady svým spoluhráčům. V nastavení prvního poločasu namazal balon Štaffovi, jehož krásnou, svižnou ránu gólman Vamberský zázračně vytěsnil na rohový kop.Druhý poločas začal šancí Slovanu. Ve 49. Kolářův pas Lébiš ve skluzu jen lízl a při Skutči stálo štěstí. V 53. bylo srovnáno. Domácí nechali otevřená vrata v levé části defenzívy, z druhé vlny si naběhl Čermák a tvrdou ranou nedal Schreiberovi šanci - 1:1. 54. dobrá akce a střela domácích, kožená koule si cestu do sítě nenašla. Následovaly "hluché" minuty domácích. Skuteč přebrala iniciativu a pod taktovkou kapitána Talácka byla hodně nebezpečná. Šípková Růža procitla dvacet minut před koncem. Slovan opět začal mít balon na svých kopačkách častěji a šance přicházely. V 73. Lexmaul nabral rychlost, vlétl do vápna, balon poslal na tácku před bránu a nabíhající Kaláb měl snadnou práci - 2:1. 75. Škrabal se proháčkoval přes dva beky do šestnáctky, ale tam se mu dráty zasekly a bylo po nadějích. Tlak domácích neuvadal. Škrabala po akci Kalába zradil první dotek a střela Lexmaula cíl nezasáhla. V nastavení zahrávala Skuteč dva rohy po sobě. Před bránu se vydal i gólman Vamberský. Před zahráním se začal kočkovat Smékal, který bránil svého gólmana s o půl metru vyšším Vamberským. Na našeho pavouka sahat nebudeš. Rohový kop Slovan uhlídal a zasloužené body zůstaly tam, kde měly. Dobrý start do nového ročníku KP.

Na závěr blahopřání Petrovi Bubelovi a jeho paní k narození syna Jana. Rodina Slovanu se rozrostla o dalšího fotbalistu