SLOVAN SKP - TJ JABLONNÉ n. O. 3:1 (1:1) Muži A

Schreiber, Václavek, Žouželka, Schutz, Kolář (83. Dudáš), Smékal, Šmerda, Mikšánek (53. Bambušek), Lexmaul, Škrabal, Lexman Roz: Zerzán (Zeman, Štancel), SNB 10:1, SM 5:2, Fauly 9:15, Rohy 15:2, ŽK 1:1 ( Lexman - Špaček ), Diváci 102

Slovan začal utkání pěkně od podlahy a hned v 5. měl práci hostující gólman Kyryk. O minutu později si poradil i se střelou Mikšánka, který v těžké pozici netrefil balon naplno. 8. Kolář, Bure jr. pláchl obraně, přesnou přihrávkou vybídl Lexmana, který mířil vysoko do oblak. V 9. oba dva byli i u vedoucího gólu Slovanu. Kolář prostrčil balon Lexmanovi, který se trefil z první neomylně pod tyč. Pověsil kabát na věšák - 1:0. 15. Mikšánkův krásný, křížný pas do běhu Kolářovi. Se střelou z úhlu si Kyryk poradil. 17. agilní Lexman vydláždil uličku Kolářovi, ten však udělal kličku do obránce a bylo po šanci. Slovan byl důraznější v osobních soubojích a Jablonné bylo pod tlakem. Michal Smékal, který patří svým vzrůstem do party s Kejchalem, Šmudlou a Stydlínem, na půlicí čáře vyhrál hlavičkový souboj s "jablečným" dlouhánem. 37. spolupráce Škrabal, Šmerda, Lexman, posledně jmenovaný předal balon Kolářovi, který v pádu "opírací" levou nohou procpal balon přes obránce, gólman Kyryk se štěstím vyškrábl míč na roh. V konci poločasu už domácím docházel dech. V 39. špatná rozehrávka Schutze, hosté vysunuli Filipa, který proběhl podél postranní čáry, přízemním centrem napálil balon před bránu a klouzající dvojbob domácích dovezl balon do sítě - 1:1.

První šance ve druhém dějství patřila Jablonnému. Rychlík Filip si naběhl za obranu, prudká střela z úhlu olízla tyč, pro Slovan z té správné strany. V 54. domácí diváci reklamovali penaltu za střet Lexmaula s Kyllarem. Sudí zůstal v klidu. Slovan opět nabíral dech. Řádil hlavně Pavel Lexman. V 58. po několika výměnách domácích - Lexmaul, Škrabal, Bambušek - si Lexman naběhl za obranu a s přehledem kolem gólmana píchl balon do sítě - 2:1. Divák se kochá po majstrštychu Pajócha. 60. Lexman poslal do šance Koláře. Ten jako v první půli udělal kličku do hráče místo náletu na bránu a bylo po šanci. 62. Karel Kolář mohl skórovat po centru Václavka, jeho hlavičce chyběly centimetry. 65. na hranici "velkého vápna" se doslova skopli Schreiber s Filipem, pískal se faul hostujícího forwarda. 76. Škrabal vykouzlil přihrávku Lexmaulovi, kanonýr Slovanu cíl netrefil. Jan Lexmaul měl šanci i v 89. po přiklepnutí od Smékala. Obránce stačil střelu srazit na rohový kop. 91. muž zápasu Lexman se proháčkoval do pokutového území, byl sražen a pokutový kop s jistotou proměnil Schutz - 3:1. Chlapci, dobrá práce a příští víkend hurá na premianta soutěže do Zámrsku.