SLOVAN SKP - JISKRA 2008 2:1 (1:1)

Schreiber - Václavek, Schutz, Žouželka, Bubela (77. Bambušek), Smékal, Škrabal, Šmerda, Mikšánek ( 69. Herasymenko), Lexmaul, Sedlák (60. Kolář) Roz: Svoboda (Zerzán, Hájek), SNB 6:3, SM 6:3, ŽK 4:1 ( Sedlák, Š. Václavek, Kolář a trenér P. Václavek), Fauly 16:14, Rohy 3:5, 90 diváků

Slovanu stále chyběl Lébiš, navíc lazaret rozšířil Lexman, který sice mohl sprintovat, ale jen na porcelánovou sesli nejbližšího WC. Hned ve 3. vypinkl Schreiber hlavičku Wawrzyczka na rohový kop. Na něj si za obranu domácích zaběhl T. Vyšohlíd. Ve skluzu bránu netrefil. 6. Lexmaul hlavou mířil jen do břevna. V 8. se už měnil stav. Dlouhý prodloužený aut Jiskry zakončil hlavou T. Vyšohlíd a balon doskákal do sítě - 0:1. V 17. bylo vyrovnáno, když si Kolbe srazil Bubelův pas do vlastní klece - 1:1. 24. závar před bránou hostí a Lexmaul podruhé napálil merunu do břevna. Poté nastaly dlouhé minuty bez slibných akcí. Namlsaný domácí fanoušek čekal proti poslednímu týmu tabulky střeleckou šarádu, ale zbytek poločasu to byla nuda jak striptýz postarší madam.

Druhý poločas zahájili hosté šancí Wawrzyczka, který další dlouhý aut poslal nad bránu. 50. TK domácích z výhodné pozice. Ornitolog Mikšánek však vyzval vysokou střelou zbytek ptactva k odletu na jih. Stejný cíl zaměřil i Šmerda o minutu později. "Králíci" zazlobili v 54., když Šmolík v superšanci bránu netrefil. Gólman Schreiber pokazil stejnému hráči radost i v 62. min. 65. domácím se konečně podařilo nastartovat tryskomyš Lexmaula, ale jeho pokus z úhlu jen rozchechtal guláš v břichu R. Vyšohlída. 69. závar před bránou Jiskry. Několik pokusů Slovanu bylo sraženo a Šmerdův gólový vykopl obránce z brankové čáry. Na druhé straně Šmolík v 73. zazdil "bábu tutovku" po kiksu Schutze. Domácí pak honili fiakr. Běhali kolem vápna jak mouchy kolem kadibudky, ale finální nápad nepřicházel.

Až v nastaveném čase v 93. pomohl faul hostů v pokutovém území. Sudí pískl jasnou pentli. Balon si postavil Smékal a s velkým štěstím procedil koženou kouli přes ruce golmana Vyšohlída - 2:1. Šťastné vítězství, ale to takto bývá často, když hraje favorit proti poslednímu celku tabulky.

Utkání plné osobních soubojů. Rozhodčí odpískal celkem třicet faulů a to ještě mnohé přehlédl. Tři body zůstaly tam, kde měly.

Za týden v "Dolňáku" to musí být borci jiné kafe.