SLOVAN SKP B - TJ OPATOV 1:2 (1:1)

D. Vykydal, Malach, Strouhal, Štrajt ml., Kalus, Fréhar, Bambušek, P. Šatník (46. Polák), Chalupa, Štěpánek, Doseděl (58. Aberle) Roz: J. Brychta (Jakubec, Šenkýř), SNB 6:5, SM 3:3, Rohy 8:3, Fauly 14:15, ŽK 2:1 (Štěpánek, Kalus - Košín)

Dalším soupeřem Béčka byl tým Opatova. Bylo to 47. měření sil mezi těmito soupeři. Bilance je příznivější pro Slovan. Už ve 4. se ocitl za obranou domácích Kalánek, který spustil nad balonem taneček a šance zmizela, jak pára nad hrncem. 9. na druhé straně přešel Chalupa přes dva obránce, dokráčel až k brankové čáře, ale zpětnou přihrávkou žádného kamaráda nenašel. 11. opět mladík Chalupa ve spolupráci se Štěpánkem překonali opatovskou hráz, na přesný centr Pedra si plavmo naskočil Doseděl a pěknou hlavičkou trefil síť - 1:0. 13. Opatov přehrál domácí u pravé postranní čáry, na centr do šestnáctky si naběhl Burda, ten do míče udeřil hlavou a kožená koule, asi i s příspěvkem Vykydala, políbila pravou tyč brány Slovanu. 16. útoky se střídaly na obou stranách. Slovan pěkně uháčkoval akci před tribunou, na centr si naběhl Chalupa, který napálil balon z voleje, ale míč "koníčkem" olízl břevno a skončil za bránou. 17. svižná střela Malacha jen vyprášila rukavice gólmana Lampárka. Ve 44. nepovedenou "malou domů" Strouhala využil k ataku Košín, udělal kličku Vykydalovi, který ho podrazil a píská se penalta. Tu Bartoš s přehledem poslal za háčky - 1:1.
Po celkem povedené první půli začali domácí druhou fázi rozpačitě. Opatov potrestal špatné postavení v levé části obrany Slovanu, přesný pas Gregora přeletěl přes Vykydala a u tyče čekal na balon Kalánek, kterému stačilo nastavit hlavu - 1:2. O minutu později hořelo před bránou hostí. Průnik Štěpánka zastavila obrana Opatova faulem a kopala se penalta. Bambušek však "pentli" zahrál mizerně. Loudavou, čitelnou střelou nechal vyniknout Lampárka. 55. zkušený gólman si poradil i s TK Poláka a v 60. i s pozdravem od Štěpánka.
Slovan měl platonickou převahu, která však končila před pokutovým územím nebo nepřesným zakončením. Domácím jakoby chyběla šťáva, jen Polák se snažil zleva, zprava, jako v 61. kdy se prodral do vápna, ale střelou po zemi cíl netrefil. 75. na TK Bambuška Fréhar ve skluzu nedosáhl. 88. David Vykydal maří šanci Kalánka s Gregorem i průnik a střelu Paara. Ve druhém poločase bylo vidět z obou stran víc faulů než přesných přihrávek. Slovan zahrával ve čtvrtém zápase sezóny čtvrtou penaltu. Třikrát mizerně ( Štěpánek, Bubela, Bambušek). Jen Kuba Straka se trefil v Mladějově jistě. V příštím kole přivítá Béčko na svém pažitu Hradec n. S, který vyhrál včera v Boršově 3:0.