SLOVAN SKP A - SVITAVY 0:5 (0:3)

Schreiber, Mikšánek (65. Lébiš), Žouželka, Šmerda, Bubela, Lexmaul, Škrabal, Kaláb, Smékal, Václavek (76. Chalupa), Lexman Roz: Doskočil (Saňák, Kodýtek), DFA Pavlas, SNB 0:6, SM 2:5, Rohy 4:4, Fauly 12:16, OFS 1:12, ŽK 0:1 (Králíček), 145 diváků

Po roční odmlce se hrálo v sobotu dopoledne derby odvěkých rivalů. Byl to šedesátý duel v mistrovských soutěžích. Slovan nastoupil s odhodláním, ale 13. min. byla pro ně nešťastná. Ofsajdová past nesklapla. Králíček si postrčil balon mezi stopery a podél vyběhnuvšího Schreibera otevřel skóre - 0:1. V 16. křížný pas hostů do levého křídla, kde měl zcela volný hráč čas zpracovat balon a centrem do šestnáctky našel šikovného Králíčka, který odskočil stoperům a přesným zakončením k tyči zvýšil na 2:0 ve prospěch Svitav. Milan Králíček (2001) má ve svém věku zkušenosti z Hradce Králové, Liberce, Vyšehradu. Naposledy působil v Hlinsku. V 17. hlava hostujícího Nováka skončila nad bránou. 27. "trestňák" Bubely z levé strany propadl obranou Svitav, nabíhající domácí hráči balon nezkrotili. 36. kombinace hostů na pravé straně poblíž půlicí čáry, nákop Palatky za obranu domácích, kde si Králíček poradil se svými strážci a obloučkem o tyč navýšil stav - 0:3. Hattrick za 36. minut. 38. Novákův pas na rozeběhnutého Tůmu z druhé vlny, centr byl sražen. Následovala nabídka Palatky po zemi Králíčkovi, který předskočil obránce, ale balon z jeho kopačky cíl nezasáhl. Hosté byli na míči dominantní. Domácím hrubě nešly přihrávky, špatně bránili, chyběl pohyb bez míče. Ostré hrany "Lexů" Lexmaul, Lexman byly otupeny včasnými přístupy svitavských hráčů.
Druhý poločas začal náznakem šance domácích. Na TK Smékala si naběhl Václavek, dobrou hlavičkou hledal kamarády, ale žádný jeho dobrý nápad nepochopil. V 54. Králíček se obtočil kolem svého strážce, poslal na zteč Horáka, který se chytrým manévrem uvolnil, ale jeho obstřel bránu minul. 60. na dlouhý pas Horáka si vpravo naběhl Palatka, zpětnou přihrávkou našel Chlupa, který trefil přesně - 0:4. Domácí zaujali stanoviště nezúčastněného pozorovalele. Další střely Čížka a Hýbla domácí bránu těsně minuly. 90. atak Slovanu po pravé straně. Stopeři hostí záměr přečetli a hned poslali balon dopředu. Ve středovém kruhu široko-daleko osamocený hráč Svitav, pas do křídla, Palatka popoběhl podél lajny a nikým neobtěžován poslal měkký centr do vápna. Jeden z obránců domácích podklouzl, druhý šel do souboje se Svobodou nepříliš důrazně a svitavský forvard hlavou uzavřel účet utkání - 0:5. Na pomalejší centr mohl lépe reagovat i brankář.

Milan Králíček. Toto jméno mě spojuje už s třetí generací. Zaja II. hrál dokonce ve Slovanu (2006 - 2010). Dal z pozice stopera devět gólů a přispěl sedmi asistencemi. S každým ze Zajů mě pojí pěkná vzpomínka. Zdravím plný kotec!