SLOVAN SKP - 1. FC ŽAMBERK 2:1 (0:0) muži A

Schreiber, Václavek, Žouželka, Schutz, Bubela (78. Bambušek), Lexman, Šmerda, Smékal, J. Škrabal (95. Chalupa), Kolář (59. Herasymenko,) Lexmaul ROZ. Kodýtek ( Frank, Hájek - DFA: Baťa), SNB 7:1, SM 8:2, Rohy 8:2, Fauly 5:10 - 100 diváků

Slovan začal svižně. V 9. se prokličkoval šmrdlus Škrabal obranou hostí, zpětnou přihrávku napálil z pětky Lexman do tyče. 12. štiplavá akce Lexmana, vyčpěla finální přihrávkou. 31. Lexmaul pláchl obraně, jeho centr si vychutnal gólman Vítek skokem plavmo a zalepil balon v rukavicích. 33. trestný kop Žamberka zprava, hlavička Cvika míří nad bránu. 45. na přízemní centr Lexmaula natahovali ve skluzu své haksny Lexman a Škrabal leč marně. Stav po první půli na nule. Střely na obě brány také, jen Slovan zazvonil na tyč. Dvě nuly připomínaly spíš starší nápis na vratech TOI TOI. No i divákovi fotbal příliš nevoněl.

Druhý poločas se vezl zpočátku na stejné vlně, jak první dějství. V 54. Bubelův centr napálil v těžké pozici volejem Lexman vedle brány. V 55. nedomluva v domácí defenzívě, veškerá komunikace žádná. Toho využil Kořán a tenisovým lobem přehodil Schreibra. Tomu nepomohly ani dlouhé končetiny a pavouk uvízl i s merunou v síti - 0:1. Posledních pětadvacet minut nastartoval moravskotřeboský motor na plné prdy. Ve vápně hostů bylo narváno jak v čínském metru. Domácí mačkali Žamberk jak citron, ale šťávu v podobě gólu ne a ne vymačkat. 66. krásný centr Slovanu zprava, na který se prolétl vzduchem Herasymenko, ale jeho tutovka z hlavy bránu minula. 67. Smékal nabil Lexmanovi. Pajóch sám před Vítkem trefil jen jeho pajšl. 70. opět řádí Lexman. Protáhl se obranou, tvrdě vystřelil, brankář Vítek srazil střelu na roh. 83 Smékalův padající list za obranu, na něj si naběhl výborně hrající Šimon Václavek. Vítek jeho šméčko přečetl a dlouhou Saxaninou prackou posunul balon do strany. Hosté míč odkopli před šestnáctku a Lexmaul trestal přesnou střelou - 1:1. 88. hostující Veselý viděl krátce po sobě dvakrát ŽK, tak sudí sáhl po ČK, barvě spartakiádních trenek a Veselý odkráčel do sprch. Anděl strážný Slovanu měl fušku. Vtělil se do Jana Lexmaula. V 95. Cáky aréna vybuchla. Žouželka poslal do vápna milimetrový pas, Lexmaul míč zalepil, ale zradila ho gravitace. Ovšem rychle vzlétl jak bájný Fénix z popela a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Fajront! Stréci, ten konec, to byla klódná fachna. Příští víkend derby ve Svitavách s místním "Béčkem".