^ nahoru

Ženy

👩 Ženy- LOKOMOTIVA BRNO B- SLOVAN SKP 6.3 ( 4: 1)

LOKOMOTIVA BRNO B- SLOVAN SKP 6.3 ( 4: 1)

Roz:Nejezchleb (Korčák,Stejskal)

Oravcová-Pospíšilová, Ebertová, Smirnova, Chadimová- Malinková, Juříková, Němcová, A. Protivánková, Navrátilová, Benková- V. Protivánková, Kozáková, Kubíčková, Pudíková

Slovan nepřijel na zápas s jasným premiantem soutěže, s plnýma kalhotama. Hned zkraje podnikal rychlé brejky po stranách hřiště. Ve 14.však nepovedený odkop a následný faul, nahrál domácím. Trestný kop ze 17m, přímo na prostředku pokutového území. Katka Kukučová trefila balon přesně a o tyč, přízemní střelou otevřela skore. V 16. poprve zahrozila mladší ještěrka-Viki Protivánková. Skluz obránkyně přišel pro domácí včas. v 18. Zkušená Soňa Malinková nevypustila souboj s brankářkou Lokády, ta ji podrazila-penalta. Tu "pentli" by pískl i " Papíňák". Lucka Navrátilová bez problémů srovnala stav. Hned za dvě minuty opět zadul sudí do píšťaly, po dalším faulu domácích ve "velkém vápně". To když Viki drze vletěla do souboje a obránkyně ji nabrala, jak na vidle.Lucka Navrátilová si opět postavila balon na bílý puntík, ale její střela olízla tyč z té opačné strany, vedle brány.Nedáš-dostaneš,toto pravidlo vyšlo na svět ve 22 min. Nikol Pitharasová zakončila svou individuální akci nechytatelným šůsem  po zemi na zadní tyč-2:1. Slovan si vybral pětiminutové období temna. Katka Kukučová a Nikol Pitharasová využily zkušeně nabídnuté situace. Nutno dodat po šťastných odrazech-4:1 pro Lokomotivu. Zdálo se, že se schyluje k debaklu. Ale ne. Hostující dívky vyplivly tu hořkou slinu a dál statečně vzdorovaly zkušenému týmu, s ligovými zkušenostmi. Martina Oravcová dvakrát čarovala, jak Copperfield.Saška Protivánková po pěkné akci vyprášila rukavice Nikole Kučerové a Adrianě Němcové vložila do nadějné střely svou haksnu obránkyně v pravý okamžik.44.Martina Oravcová si vychutnala zakončení Terezy Svobodové.

Do druhého dějství vstoupil Slovan nebojácně. 53. Lucka Navrátilová vysunula Viki Protivánkovou, které chybělo k zakončení pověstné štěstíčko.54.Další krásná akce Viki, Lucka, Efka zakončená střelou do tyče. Na druhé straně trefila Sára Konečná břevno.65. Saška Protivánková prolétla domácí obranou a trefila další tyč, neposedný balon pak uklidila do sítě Sonča Malinková 4: 2. 67. Trestný kop Nikoly Velebové a "kulatý nesmysl" se po teči houpe v šibenici-5:2. 72. Lucka Navrátilová předvedla náramné sólo a po zákroku Kučerové se meruna potřetí z kopaček moravskotřebovských děvčat, odrazila od tyče! V 72. Efka Juříková vyhrála po rohovém kopu hlavičkový souboj, balon neposeda, si zvolil dráhu nad břevno.78. Eliška Chadimová se vydala podél postranní čáry na zteč do domácí obrany.Dostala se až před golmanku Nikolu Kučerovou, první střelou rozhádala guláš s knedlíkama v žaludku golmanky a dorážka placírkou od lvice Elsy už trefila síť-5: 3.88.Žaneta Holanová si naběhla na rohový kop a přesným kopem podepsala účet utkání-6: 3.

Slovan předvedl nesmírně bojovný výkon. Holky se doplňovaly v obranných činnostech, pouštěly se do nelehkých soubojů s domácími dívkami, předvedly hodně dobrých kombinací. Někdy chybělo to klasické pokakané štěstíčko. U mě jste kočky vyhrály.Čekají nás Okříšky.

V nahňácaném středu tabulky potřebujeme vyhrát.

zapsal Vašek