^ nahoru

Ženy

👧Ženy - SKP Slovan : Třebíč 2:3 / 1:1/

SLOVAN SKP-TŘEBÍČ 2:3(1:1)

Oravcová- Pospíšilová,Ebertová, Ambrozová, Chadimová- V.Protivánková, Juříková, Pudíková, Hájková-Navrátilová, Bačovská-Kozáková

Odložený zápas. V květnu na žádost Třebíče, se zápas odložil na 12. června. V době konání původního termínu měl i Slovan několik omluvenek. Po poradě jsem souhlasil s náhradním termínem.Nikdo ovšem netušil, kolik omluvenek přistálo v mém mobilu, týden před náhradním termínem. Slovanu chyběly hned čtyři zkušené opory.Třebíč, poslední tým tabulky, nastoupil k utkání s patnácti hráčkami. Slovan měl na střídání jen Katku Kozákovou, která nastoupila bez tréninků(studijní povinnosti). V tropickém počasí byla znát obrovská únava. Výhoda většího počtu hráček na straně hostí, byla zřetelná. Slovan hrál v tomto složení poprvé a byla znát nesehranost týmu a hlavně velká nervozita. V sluneční výhni ubývalo sil , naráz chtělo střídat více hráček. Nedařila se rozehrávka, vypouštěly se souboje. Tato věc u Slovanu nikdy nechyběla.Ve 12 Viki Protivánková unikla obraně hostí, střela jí však nesedla. V 25 "bodlo" Zuzky Bačovské z úhlu, míří jen do boční sítě. I soupeř se snažil o rychlé protiútoky, které domácí obrana pohlídala. V 36 Lucka Navrátilová parádní střelou z osmnácti metrů, otevřela skore- 1:0.V 42 proběhla Zuzana Mrňová obranou domácích, jak nůž máslem a srovnala stav-1:1. Ve 44 Martina Oravcová hasila požár , když se před ní zjevila Sára Vaníčková.

Druhý poločas začal krásnou střelou Lucky Navrátilové, která prolétla těsně nad bránou. Ve 49 Martina včasným vyběhnutím zažehnala další slibnou akci, velmi dobře hrajících soupeřek. V 58 "zazdila" šanci hostující Natálie Budínová. V 66 výkop Martiny Oravcové zpracovala Viki Protivánková, unikla obraně Třebíče, přihrála Lucce Navrátilové a její parádní střela končí v šibenici hostující brány. O dvě minuty později nezachytil Slovan náběh Kristýny Slabé, která prudkou střelou vyrovnala-2:2. Slovanu zřetelně ubývalo sil. Jen Viki Protivánková stále svým rychlým pohybem a dlouhými sprinty pronikala do obrany hostí. Hráčky Třebíče si však ostatní dívky pohlídaly. V 82 Zuzana Mrňová krásnou střelou ,která se odrazila od horní tyče za čáru, rozhodla o překvapivém, ale zaslouženém vítězství hostujících děvčat.Ty podaly na svoje předchozí zápasy heroický výkon.Utkání se domácím nepodařilo. Tropické podmínky sebralo hráčkám hodně sil. Některé byly těsně před kolapsem. Hostující hráčka dokonce vysílením zkolabovala.Já se holkám omlouvám.Chtěl jsem ten zápas sehrát, protože zápasů máme hrozně málo. Netušil jsem, že polovina týmu se posledního zápasu nezúčastní. Slovan nakonec skončil na pátém místě s 24 body a kladným skore. Před začátkem soutěže nečekané.Děvčata zaslouží za tento ročník velkou pochvalu. Škoda třetí , bronzová pozice byla hodně blízko.

 

zapsal Vašek