^ nahoru

Ženy

👧 Ženy - SKP Slovan : Lokomotiva Brno “B” - 0:5 / 0:2/

SLOVAN SKP-LOKOMOTIVA BRNO B 0: 5(0: 2)

Oravcová-Pospíšilová, Ebertová, Ambrozová, Chadimová- A.Protivánková, Malinková, Němcová, V.Protivánková- Navrátilová,Benková- Pudíková, Bačáková


ROZ:Řezníček(Sedlák,Sotolář)

Slovan nastoupil proti velmi těžkému soupeři bez opory Evy Juříkové(zdravotní problémy). Navíc se hned na začátku utkání zranila další zkušená hráčka Bára Benková. Záloha Lokomotivy, jejíž Áčko skončilo v první lize na 4. místě za Slavií, Spartou a Slováckem, má ve svém kádru i hráčky, které do I. ligy nakoukli. Další mají velké zkušenosti, fotbal hrají dvacet let. Proti Lokádě nastoupil Slovan s odhodláním,podat co nejlepší výkon. Hned v 1.hasila požár před domácí bránou Eliška Chadimová, odkopem z brankové čáry. 12 centr Brna z pravé strany a chytré zakončení Nikol Pitharasové, otevřelo účet utkání. V 19 Sára Konečná přidala druhý gól. Slovan si vypracoval několik slibných akcí. Tu nejlepší rozjela svým rychlým atakem Saška Protivánková, vyměnila si balon s Luckou Navrátilovou, ale zakončení na dlouhou nohu jí  golmanka Šárka Slouková přečetla. Slovanu se zranila i Zuzka Bačáková a tak utkání dohrávalo jedenáct bojovnic.

I ve druhém poločase předváděly hostující hráčky pěkné kombinace, ale obrana domácích jejich náporu odolávala až do 58, kdy si na balon do uličky naběhla Sára Konečná- 0:3. V 61 Lucka Navrátilová v šanci trefila dobře vyběhnuvší Šárku Sloukovou.75 Tereza Svobodová navyšuje skore-0: 4. Slovan se dostával i do několika šancí. Hlavně sestry Protivánkovy se svou rychlostí propracovaly až před golmanku. Chyběl klid a také trochu štěstí v zakončení. V 81 Nikola Velebová přesnou hlavičkou podtrhla konečný účet zápasu.Hráčky Slovanu zaslouží pochvalu. Proti velmi dobrému týmu předvedly bojovný, statečný výkon. Příslibem jsou patnáctileté Viki Protivánková a Adriana Pudíková a šestnáctiletá Saša Protivánková. Ty si dovolily na zkušené hráčky i několik fotbalově drzých akcí. Holky hlavy vzhůru. Byla to první jarní prohra a s velmi dobrým a zkušeným soupeřem. Pevně věřím, že smutné oči domácích děvčat se naplno rozzáří příští neděli v dohrávce proti Třebíči. Vítězství bude znamenat v konečném účtování 3. místo a to nikdo před startem soutěže nečekal.Holky já věřím, že to dáme.

zapsal Vašek