^ nahoru

Ženy

👧 Ženy - FC Medlánky - SKP Slovan 2:2 / 0:1/

FC MEDLÁNKY-SLOVAN SKP 2:2(0:1)

Oravcová-Pospíšilová, Ebertová, Ambrozová, Chadimová- Malinková, Juříková, Němcová, Hájková- Navrátilová, Benková-Širůčková, Pudíková, V.Protivánková

Roz.Fuchsová (Měřínský, Sperát)

Slovan nastoupil k utkání s vysokým favoritem bez nemocné Sašky Protivánkové. Medlánky skončily v minulých letech v divizi vždy na předních místech divizních soutěží. V týmu je převážná většina velmi zkušených hráček. Hráčky Slovanu však už nejsou plaché pipiny, ale bojovné lvice. Hned v úvodu dávaly domácím jasně najevo, že nepřijel lehký soupeř. První šanci však měly Medlánky. Na rohový kop si naběhla Jana Soušková a její prudké trknutí do míče hlavou přelétlo bránu hostů o centimetry. Slovan hrál vyrovnanou partii. V 17 Eva Juříková přesným, křížným pasem našla rozeběhnutou Malinkovou a Soňa z úhlu, hranice pokutového území napálila balon náramně. Rána olízla horní tyč a skončila v síti. To byl podobný gól, jaký vstřelil van Basten ve finále ME 1988 a byl to gól roku.Domácí dívky odpověděly povedou akcí po pravé straně. Pěkná střela Kamily Valkové končí těsně vedle brány.V 28 Anželika Kopijevská trefila tyč. Pak se do šancí dostával i Slovan. 31 Lucka Navrátilová posadila v šestnáctce na zadek obránkyni, míč si připravila na svoji levačku, ale golmanka Monika Matlasová její ránu pod tyč dokázala vyrazit. 40 Bára Benková se probila obranou domácích, sama před golmankou Matlasovou, která však skvěle svou klec uhájila.43 Závar před bránou domácích, slovanistky však nedokázaly ani ze třech dorážek procpat balon do sítě. Další pokusy o zakončení moravskotřebovských děvčat skončily vedle, nebo nad bránou Medlánek. 43 Nelka Hájková se výborným uvolněním dostala přes obranu domácích, centrem našla Báru Benkovou, ale její oblouček těsně minul pravou tyč.

Druhý poločas začaly domácí hráčky náporem. Začalo foukat proti bráně Slovanu. Toho využila v 50 Jana Soušková a utěšenou střelou pod tyč srovnala stav.V 52 Bára Benková se prodírala valem domácích, byla faulovaná a Adriana Němcová z pětadvaceti metrů dáli, prudce po bráně pálí a po její ráně lepé balon se v síti třepe-1: 2. V 60 Viki Protivánková se z vlastní poloviny rozběhla k náramnému sólu. nejprve si prohodila balon kolem záložnice, pak jak motorová myš speedy González prolétla podél postranní čáry, poslední obránkyni zahrála na housle, ale její zakončení se třešničky na dortu nedočkalo. Polovysokou střelu šikovná Monika Matlasová vyrazila. Nastal zmatek před bránou domácích, ale Slovan ani po třech dorážkách síť netrefil. Nedáš dostaneš, omšelé pravidlo se potvrdilo v 67 Katka Šedová po pěkné akci domácích vyrovnala na 2: 2. V 73 mohla poslat Slovan do vedení Soňa Malinková. Matlasová však opět čarovala. 77 naopak trma-vrma, jak by pronesl známý komentátor Karol Polák, se odehrála před bránou hostů. Domácí dívky však do střel padající hráčky Slovanu, neprostřelily. Stejná situace se v 80 odehrála i na druhé straně. Po rohovém kopu z pravé strany, visel gól doslova ve vzduchu. Děvčata šla na obou stranách do těžkých střetů, ale moravskotřebovské kočky ani na čtyři, či pět pokusů obranný val nedokázaly prostřelit.Slovan dosáhl velký úspěch.nejlepším hráčem byl tentokrát celý kolektiv. Všechny holky si sáhly na dno a předvedly jeden z nejlepších výkonů od založení fotbalu žen v Moravské Třebové.

Holky paráda, jsem na vás pyšný

zapsal Vašek