^ nahoru

Ženy

👧Ženy - SK Líšeň “B” : SKP Slovan 1:3 /0:1/

SK LÍŠEŇ “B” -: SLOVAN SKP 1:3(0:1)

Oravcová-Pospíšilová, Juříková, Ebertová, Chadimová- A.Protivánková, Malinková, Němcová, Hájková-Navrátilová,Benková, V. Protivánková, Pudíková

Slovan odjel k utkání do Líšně bez opory, kapitánky Petry Ambrozové. Poprvé v tomto roce nastoupila Efka Juříková. Hrálo se na Umělé trávě, s kterou nemáme žádné zkušenosti. Ve hře to nebylo znát. Děvčata přistoupila k utkání proti zkušeným hráčkám bez respektu.Ve 13 po akci Adrian Němcová- Pudíková, zakončila akci střelou k tyči Lucka Navrátilová, Stojanovičová v domácí bráně byla u tyče včas. V 21 Bára Benková lišácky sebrala domácím balon, "českou uličkou"poslala do šance Navrátilovou a Lucka parádně "angličanem" o tyč, otevřela skore. V 26.Aďa Němcová zahrávala rohový kop, na odražený míč si naběhla Nelka Hájková, která po šikovném manévru trefila vozovou hradbu domácích. Slovan v prvním poločase nepustil domácí ani do jediné šance.

Ve druhém poločase se hrálo podle stejných not.Domácí holky měly balon na svých kopačkách častěji, ale žádnou šanci si nevypracovaly. Naopak Slovan hrozil rychlými brejky. V 48 Lucka Navrátilová se ocitla sama před poslední obránkyní. Už se zdálo, že bude úspěšná, ale nakonec jí meruna odskočila a stala se kořistí golmanky. 51 Aďa Němcová zahrávala trestný kop z 22 metrů. Zvolila lehký, ale přesný oblouk, který Stojanovičová doslova vyfackovala ze šibenice na břevno. 53. Saša Protivánková prolétla obranou domácích, jak tokijský šinkanzen, přesný centr trefila Bára Benková z první náramně, ale šikovná Denisa Stojanovičová předvedla vynikající zákrok a svou svatyni uchránila. Tlak Slovanu nabýval na síle. Obrana Líšně vyrobila v 57. obrovskou chybu v rozehrávce a Lucka Navrátilová jejich nabídku s grácií poslala do sítě a ani jim za přihrávku nepoděkovala. 61 Adriana Němcová vyslala ostrou, schovanou ránu z dálky k tyči, golmanka balon jen vyrazila a Bára Benková na číhané nezaváhala-0:3. V 64 kopaly domácí dívky trestný kop, balon trefil hostující hráčku do ruky-penalta. Anna Stadlerová se štěstím míč uklidila do brány. Martině Oravcové chyběly centimetry, aby balon vyrazila. Slovan průběh utkání kontroloval. Domácí k žádnému ataku nepustil. Obrana, které velela Efka Juříková, stála na pevných nohách. Naše děvčata podala výborný, kolektivní výkon a nějaká" holomajzna" z minulého týdne byla nahrazena pěknými, fotbalovými akcemi. Nejlepší hráčkou byla Efka Juříková.

Holky paráda, všechny od Martiny až po pimprlata zasloužíte pochvalu.

zapsal Vašek