^ nahoru

Ženy

👧 Ženy - Kotvrdovice : SKP Slovan 0:5

KOTVRDOVICE-SLOVAN SKP 0:5 (0:4)

Oravcová-Benková,Ebertová,Ambrozová,Chadimová- A.Protivánková, Malinková,Navrátilová,Hájková-Pudíková

 

Po žurnále v podobě přáteláku s Protivanovem, čekalo děvčata zahájení jarního, filmového festivalu, v podobě mistrovských utkání.

Na premiéru jarních odvet, přistálo na mobil trenéra hned devět omluvenek! Nemoc, zranění a studijní povinnosti.V utkání nastoupilo tedy deset statečných amazonek. Řidič Zdenda věnoval holkám maskota - krtka a společně s Milanem celé utkání fandili i s Patem a Matem, které vyluzovaly známou melodii. Od prvních minut se moravskotřebovské lvice do svého soupeře zakously a hned přicházely i šance. V 9.Lucka Navrátilová přímo z rohu, vymetla prudkým centrem šibenici 0: 1. Domácí dívky se skoro nedostaly na polovinu soupeře. Vítr hrál v tomto utkání podstatnou roli, kterou Slovan dokázal využít. Dál bušil do vrat domácích. V 17 Saša Protivánková prchla obraně, přízemní pas postrčila žákyně základky Adriana Pudíková špičkou kopačky šikovně na bránu, golmanka zasáhla včas. 21 Lucka Navrátilová svými technickými kousky si div nezasukovala nožičky, vystřelila po bráně a ve zmatku před bránou se nejlépe orientovala Petra Ambrozová a s tečí obránkyně, poslala balon do sítě- 0: 2.25 Opět Navrátilová vykouzlila další super akci, ale prudká rána  bránu přelétla. 37. Soňa Malinková byla ve slibné akci podražena a Lucka Navrátilová střelou země-vzduch, rozvlnila síť domácí branky potřetí- 0:3. 42 dobrá kombinace po levé straně,  na centr do šestnáctky naběhla Saša Protivánková a z voleje krásnou střelou zatřásla břevnem. Ve 45 Nikča Ebertová z rohového kopu, krásným padákem vymetla  i druhou šibenici. Nad tím by oněměla i Kelišová ze Slunce, seno.

Ve druhém dějství domácí dívky ožily.Zkušená obranná hráz hostů jim však nic nedovolila. V 60 vypadla domácí golmance meruna z košíku, rychlá Saška Protivánková  doklepla kulatinu do sítě, gól však neplatil. Obě střídačky nevěděly proč. Snad faul na brankářku? O žádný kontakt asi nešlo- nevadí, hádat se nebudeme. Dáme jiný gól. V 77 Nelka Hájková si vyměnila balon s Navrátilovou, Lucka poslala do vápna nadýchaný centr, na který si jak duch naběhla Barča Benková a hlavou zařídila bůra- 0: 5. Martinu Oravcovou nejvíc ohrozila Lucka Navrátilová, která ve snaze  přerušit akci domácích, ve skluzu protáhla Oravcovou. Buffi však svým pověstným klidem v pohodě míč lapila.

Děvčata tak to byl opravdu srdnatý, bojovný, kolektivní výkon. Celý zápas v deseti, ale nebylo to vůbec znát. Lucka Navrátilová opět řádila.

Dva góly, dvě asistence, byla neustále u balonu. Soňa Malinková předvedla nejlepší zápas v barvách Slovanu. Police-women útočila, bránila, ustála mnoho střetů. Vše po vzoru svého oblíbeného četníka ze Saint Tropéz- rázně, dle předpisů a sem se mi dívejte Fugasi, do očí!

A tak nakonec  krásné vítězství, jak říkají Pat a Mat - A JE TO!

zapsal Vašek