^ nahoru

Ženy

👧 Ženy - Sokol Protivanov: SKP Slovan 0:3 / 0:1/

SOKOL PROTIVANOV-SLOVAN SKP 0:3(0:1)

Oravcová- Pospíšilová, Ebertová, Ambrozová, Chadimová, Širůčková- Malinková, Kozáková, Němcová, Benková, Hájková, Pudíková, Navrátilová, V.Protivánková, Kroulíková

Utkání se hrálo v Kořenci. Slovan zkoušel v přípravném zápase nové, mladé hráčky. Velmi dobře se uvedla Adriana Pudíková, která hraje za žáky v Jevíčku. Nikola Kroulíková teprve začíná s fotbalem. Slovan od začátku svého soupeře přehrával. Dostával se do slibných šancí, ale koncovka nebyla vždy dobře připravena. V 11. Aďa Němcová napálila merunu těsně vedle levé tyče. 15.Lucka Navrátilová se dobře uvolnila, golmanka Adéla Tempírová byla na místě. 18.Do slibné příležitosti si naběhla Adriana Pudíková, která trefila nastavený košík Tempírové. 21.Bára Benková se po samostatné akci prokličkovala až před golmanku domácích, kde jí cestu zastavila kosa domácí obrany-penalta. Lucka Navrátilová vymetla pavučiny v pravém vinglu a hostující holky mohly slavit-0:1.Další akce skončily nedotaženy. Závary před bránou Protivanova vyřešila jejich obrana, zejména stoperka Klára Frommlová prostor vždy zametla odkopem do bezpečí. 40. Pěkná akce Soňa Malinková-Bára Benková gólem neskončila.

I ve druhém dějství měly převahu hráčky Slovanu. 48.Viki Protivánková provětrala obranu domácích, nabidka Adrianě Němcová, které k úspěchu chybělo dvacet centimetrů. Hostující tým měl balon na dobře připraveném, leč hrbolatém hřišti, stále častěji, než soupeř.V 63. Bára Benková si pohrála s obranou Protivanova, uličkou našla Adrianu Němcovou, která nejprve trefila obranou hráz a pak ranou k tyči navýšila skore.V 64 vymyslela dobrou kombinaci Nela Hájková. Lucka Navrátilová a Aďa Němcová v ní pokračovaly, chybělo přesnější zakončení. 73. Lucka Navrátilová se svými kousky dostala až před Tempírovou, ale Adéla dvakrát skvěla kanonýrku Slovanu vychytala.

V 84. Krásná kombinace po pravé straně, Aďa Němcová posadila balon na hlavu Lucky Navrátilové a ta zkušeně-0:3.86 Bára Benková svižnou, utaženou ranou protáhla Tempírovou, ale ta báječně v pádu vyškrábla na rohový kop.První venkovní zápas byl odehrán velmi dobře. Prim hrály všechny zkušené hráčky. Mláďata však své zkušenější kolegyně velmi dobře doplňovala.Nejlepší hráčkou zápasu byla Adriana Němcová, která byla všude, žhavá na balon, jak vosa na bonbon.Holky pochvala, spokojenost trenérů, ale těžší, mistrovské zápasy jsou před námi.

 

zapsal Vašek