Ženy - Lokomotiva Brno : SKP Slovan 5:0 / 2:0/

LOKOMOTIVA BRNO-SLOVAN SKP 5: 0 (2 : 0)

Juříková- Vybíralová, Ebertová, Ambrozová, Benková- Pospíšilová, Smirnova, Němcová, Hájková- Navrátilová, Chadimová

( Malinková, Širůčková, Bačáková, Kozáková)

Slovan nastoupil do utkání proti jasnému lídru soutěže s velkým respektem.A hned v 5.minutě otevřela skore domácí Haklová šikovnou střelou za tyč-1: 0. Ve 25. Rohový kop domácích se v chumlu hráček dostal k Večeřové-2: 0. Ve 30. Pěkná akce hostujících Kozákové a Navrátilové, Lucka obelstila obránkyni, ale z dobré pozice jen rozehnala snídani v žaludku golmanky Kučerové. V 32. Navrátilová chytrou přihrávkou vysunula. Zuzka si balon předkopla příliš před sebe a ani skluz ji k zakončení nepomohl. V průběhu první půle předvedla několik dobrých zákroků Efka Juříková v bráně Slovanu. Když už se balon dostal za ni, pomohla jí odkopem z brankové čáry Smirnova. Slovanu hodně chyběla nemocná sprinterka Saša Protivánková.

Do druhého poločasu nastoupily hostující dívky ve svižnějším tempu. Začaly se víc osmělovat, víc si věřit. Žádnou akci však nedotáhly do finální přihrávky, o zakončení se pokoušely z nepřipravených pozic. Zkušená domácí squadra navýšila skore v 64. když Smejkalová krásně zakroutila trestný kop ze šestnáctky k tyči- 3: 0. 74. Otálení s odkopem, když si dávaly holky přednost, využila Pitharasová, která z blízka doklepla balon za čáru 4: 0. V 76. Slovanu se konečně podařilo dobrým manévrem projít obranou Lokády, ale střela Malinkové se odrazila od tyče do pole. V 82. Takticky nezvládnuté bránění z opačné strany a Svobodová podtrhla účtenku střelkyň- 5: 0.

Velký respekt, zakřiknutý výkon, hlavně v prvním poločase. Velmi zkušené hráčky Lokomotivy, které mají ligové zkušenosti, chyby trestaly. V současné době hraje I.ligu jen Denisa Haklová. Holky, hodně matný výkon, ale za ty předcházející zápasy, které nám přinesly dvanáct nádherných bodů a šesté místo po podzimní části, zasloužíte velkou pochvalu.

Užijte si krátké volno a hurá do zimní přípravy.