^ nahoru

Ženy

Ženy - SKP Slovan : Okříšky 3:2 /1:1/

SLOVAN SKP-OKŘÍŠKY 3: 2( 1 : 1)

Juříková-Vybíralová, Ebertová, Ambrozová, Pospíšilová- Protivánková, Němcová, Smirnova, Hájková- Navrátilová, Chadimová( Benková, Malinková, Širůčková, Kozáková). Slovanu chyběla golmanka Martina Oravcová, která si zlomila na tréninku ruku.

Slovan jede na dobré vlně a dobrou bilanci posledních utkání, chtěl na domácí půdě potvrdit. Lépe však začaly hostující dívky. V 5.přečíslení hostů na pravé straně, centr a Jahodová v těžké pozici bránu minula. 15. Další varování pro domácí vyřešila Efka Juříková rutinním zákrokem.

Pak už přebíraly otěže utkání domácí holky. Běhaly kolem vápna i ve vápně,jak mouchy kolem kadibudky. Šancí, jako máku. Ale brána hostů byla snad zakletá. 25. po pravé straně unikla Protivánková,přihrávkou vybídla ke skorování Malinkovou, od Soni se balon zatoulal k Navrátilové, která však trefila golmanku Valentovou.28. Roh domácích, ve vápně nastalo trma- vrma, několik pokusů o vstřelení gólu, Valentová na brankové čáře vytěsnila míč do strany a dorážka cíl nenašla. 29. Slovan prováhal obrovské šance a Okříšky trestaly. Edita Jahodová krásnou ránou na zadní tyč, otevřela skore-0: 1.30. Rohový kop Navrátilové se odrazil od spojnice břevna s tyčí. 33. Opět Lucka Navrátilová,tentokrát z druhé strany trefuje utěšenou střelou břevno. Ve 36. další obří šance domácích. Center do šrotka, zašrotkovanie a dlga pilka do obloka.Tak by to popsal polský komentátor, když Malinková přestřelila ze sedmi metrů odkrytou klec. 38. Aďa Němcová tvrdou ránou vyzkoušela Valentovou. 

45. Saša Protivánková drze,jak lázeňská veverka, proběhla do šestnáctky, sama před golmankou, ale ta opět skvěle vytěsnila balon na roh. Ten posadila Němcová na hlavu Benkové a Bára zkušeně k tyči vyrovnala- 1. 1.

53. Opět rohový kop v podání Němcové, našel svého adresáta. Na míč si naběhla Petra Ambrozová a hlavou poslala Slovan do vedení- 2: 1.

55. Saša Smirnova, carevna Alexandra, prudkou pumelicí pročísla vzduch nad bránou hostů. 64. Obrana Slovanu zaspala,jak Šípková Růža, nákop Okříšek za obranu, hraniční, ofsajdové postavení, navíc bráněno ze špatné strany a Andrea Ležáková srovnala skore-2: 2. 68.Další průnik ještěrky Protivánkové, šance končí další parádou brankářky Valentové. 80. Výborně hrající Bára Benková načechrala balon do vápna, na něj si naběhla Aďa Němcová a špičkou kopačky, slabší, levé nohy, dostala merunu do sítě- 3: 2.

Krásný zápas, domácí děvčata zahodila spoustu šancí. Drama až do konce. Brankářky na obou stranách, zaskakující stoperky, byly výborné, zvlášť Veronika Valentová v bráně hostí. Ale i Efka Juříková potvrdila svoji skvělou univerzálnost. Hráčky zápasu: Bára Benková, Adriana Němcová( gól + dvě asistence) a Veronika Valentová z týmu hostí. Holky, dobrá práce, další zápas na krev a za výkon jste byly odměněny třemi body.

 

Vašek