^ nahoru

Ženy

Ženy- Tasovice : SKP Slovan 0:1

TASOVICE-SLOVAN SKP 0: 1(0: 1)

Oravcová- Vybíralová, Ebertová, Ambrozová,Pospíšilová-Protivánková, Smirnova, Němcová, Hájková- Navrátilová, Chadimová( Malinková, Benková)

Roz. . Bukáček

Slovan odvezl šofér Zdenka žlutým mikrobusem do vzdálených Tasovic. Do ráje vína a okurek. Od prvních minut to byl boj. Útoky se střídaly na obou stranách. Více na balonu byly hostující dívky. V 15. Smirnova s Němcovou chytře zablokovaly rozjezd domácích,míč se dostal k Nav rátilové a snajperka Beny svižnou přízemní střelou k tyči, otevřela skore. Rušné utkání, podporované skvělou diváckou kulisou,bavilo. Ve 27. akce domácích po pravé straně,Kubíková přesprintovala obranu Slovanu, její střelu golmanka Oravcová reflexem zbrzdila a Ambrozová rychlou reakcí dorážku odmítla odkopem na rohový kop. Protivánková pak několikrát prolétla po pravé koleji, jak tokijský Šinkanzen, ale dobré rány zkušené obránkyně srazily na rohové kopy.40. Závar před bránou Slovanu, vzniklý požár uhasila odkopem před brankovou čárou neprostupná zeď- Nikča Ebertová.Smůlu měla Chadimová, když schytala odkop protihráčky přímo do obličeje. Navíc balon přitiskl Eliščiny brýle.Elsa vypadala, jako by jí políbil Drákula. Tržná rána a boule nad okem, brýle o tři metry dál v trávě. V nadstaveném čase první půle, proběhla Smirnova po narážečce Němcové obranou soupeřek, když oklamala dvě obránkyně. Saša zakončila své sólo z úhlu pouze do brankářky Ivety Dohnalové.

Do druhého poločasu nenastoupila otřesená Eliška Chadimová. Bojovné utkání z obou stran, bylo vidět i několik povedených akcí. V zakončení měly oba týmy rezervy.V 51. Oravcová byla rychle z brány a pádem pod nohy Žákové kryje balon ve svém náručí. Pak utržila újmu naše bojovnice Katka Pospíšilová. Inkasovala odkop z blízka přímo do hlavy. V mžiku byl její lepý ksichtík zalit " rajskou" omáčkou. Ale Katka je tvrďák. Po chvíli se hlásila opět do boje. Ještěrka Saša Protivánková opět svižně proháněla soupeřky po pravé lajně. Její centry,nebo zakončení cíl nenašly. 61 ze šestnáctky napřáhla ke střele domácí Markéta Procházková. Střelu k tyči vyškrábla na roh Martina Oravcová, zákrokem na který by byl pyšný vynálezce tohoto skoku plavmo,pan Robinson. Výborně Buffi, to byla paráda. Oravcová ještě jednou v 87. předvedla dobrou reakci na pohotový šůs domácích děvčat. Zbytek utkání si "amazonky" Slovanu pohlídaly. Aďa Němcová ještě zazlobila krásnou střelou, ale Dohnalová umí "Robinsona" také dobře. Vyrovnané utkání, krásné tři body pro Slovan. V obou týmech hrály prim kapitánky. U domácích Monika Varhaníková, u hostů Petra Ambrozová. Ta si dovolila řešit spletité situace pod tlakem i drzými kličkami, byla vždy včas tam, kde to bylo potřeba. Nechápu, jak se takto za necelé tři roky naučila fotbalu. Po právu dnes nejlepší hráčka zápasu. Ale všech třináct dívek Slovanu zaslouží velkou pochvalu,sáhly si na dno sil a byly po zásluze odměněny. Oba trenéři byli nadmíru spokojeni. Vzkaz holek panu prezidentovi: Šéfe, držíme půst,

čekáme prima mňamku.

Vašek