^ nahoru

Ženy

Ženy: Světlá nad Sázavou - SKP Slovan 3:2

SVĚTLÁ nad SÁZAVOU- SLOVAN SKP 3: 2(1: 1)

Bára- Katka, Efka, Niki, Terka- Esi, Petty, Beny, Saša- Elis, Dany- Kůzle, Lucka, Monča
Fotbal je hra, bohatá krásou pohybu. Tato kolektivní hra dává mnoho variací a situací, které nikdy nezevšední. A když ji hrají hezké holky, je se na co dívat. Slovan odjel v neúplné sestavě. Domácí hráčky tvoří mladý tým, který hrál druhou dorosteneckou ligu. Některé z nich hrály v Čáslavi, nebo v Kutné Hoře. Nejzkušenější Kateřina Nedvědová prošla Slávií, Libercem, Duklou, či Bohemkou. V kádru dvě hráčky nad dvacet let.
Utkání, hrané za stálého deště, mělo velmi dobré tempo. Útoky se střídaly na obě strany. Před brankami bylo živo. V 17 si po akci Terka, Saša na-běhla Eliška, sama před golmankou, ale balon ji v rozhodující chvíli utekl. 23 Beny krásnou uličkou poslala vpřed Esi a mladice v dresu domácích poslala míč zkušeně podél golmanky do sítě- 0: 1. Domácí tým odpovídal rychlými ataky, ale křižující Efka vždy rychle zavřela vrátka do naší kuchyně.39 Beny zahrozila zprava, meruna olízla břevno, dobíhající Elis byla sražena- penalta. Míč si postavila Niki, leč bránu minula! Ve 41 napřáhla ze šestnáctky ke střele Michaela Karafiátová, ostrá rána po mokré trávě skončila po olíznutí tyče v síti- 1: 1.

I ve druhém poločase se hrálo za drobného deště. Na place se tvořily kalužiny, ve kterých nejedna sličná tvář opláchla svůj make up v chladivé lázni. Slovan si vybral " hluchou" desetiminutovku. V 62 Bára dostala z blízka tvrdou ránu na jablíčka, míč stačila odvrátit, ten putoval podél brankové čáry. Rychlý surf Efky pak kulatinu ve skluzu poslal na rohový kop. 64 Domácí dívky zahrály rohový kop nakrátko, následoval přízemní centr do vápna, kde se ke smůle hostů od kolene Efky odrazil do sítě-2:1. Štěstí se opět odklonilo od mašich barev. Pak nastřelili  domácí břevno. V 70 Tereza Šimůnková krásnou, nechytatelnou střelou k tyči navýšila skore- 3: 1. Slovan se však nevzdal Závěr zápasu zvládl velmi sympaticky. Nejprve Petty po dobré samostatné akci nenašla cestu k úspěšnému zakončení. Akcí  našich děvčat před vápnem i po stranách přibývalo. 79 centr do vápna z pravé strany, Kůzle krásně zalepilo balon, bylo faulováno- penalta. Petty poslala šůs příliš vysoko a držela tedy basu se svými spoluhráčkami. Tři utkání čtyři penalty, ani jedna neproměněná. Jo holky není to jako na treninku. Protože na to prášky neexistují, musíme ty pencle pilovat a pilovat. Tlak se moravankám podařilo zužitkovat v 82. Trestný kop Beny, vyrazila golmanka do boku a nabíhající Lucka,  i s bolavým kolenem trefila cíl neomylně- 3 . 2. Utkání by slušela remíza. V dresu Slovanu naznačila Bára návrat formy, Efka excelovala při hašení požáru,  vždy byla včas v ohnisku, výborně se uvedla Esi. Petty, která sehrála velmi dobrý part z pozice šestky v sestavě. Dokázala podržet balon a dobře jej rozehrát Ale i ostatní zaslouží pochvalu, hlavně ty, kterým se minule nedařilo.A ono to jde, vrátila se bojovnost, vytvoříme si v zápase šancí, jako za celý podzim, snažíme se akce nějak zakončit, ale zde nás stále tlačí bota.
zapsal VŽP