^ nahoru

Ženy

Ženy - SKP Slovan - Protivanov

SLOVAN SKP-SK PROTIVANOV 3:1(1:0)
 
B.Vykydalová-T.Širůčková(M.Kodešová),Z.Šatníková,N.Ebertová,M.Oravcová(K.Vybíralová),K.Pospíšilová(A.Janštová)
E.Juříková,P.Ambrozová,N.Hájková(K.Kozáková),L.Navrátilová,A.Smirnova(E.Chadimová)
Roz.M.Janeček
 
K přátelskému utkání si pozval Slovan nově založený tým z Protivanova. V jejich kádru však působily vedle mladých hráček
i zkušené plejerky z několika týmů. Hrálo se svižně,útoky se střídaly ve směru sever-jih.V 5.Terka Širůčková vybojovala šikovně balon,přihrála Evě Juříkové. Její plachtící střela z 28 metrů, zaplula pod břevno do sítě-1:0.Domácí dívky si vytvořily i další slibné momenty, ale jak Eliška Chadimová, kterou v rozhodující chvíli porazila zemská přítažlivost,tak střely Lucky Navrátilové, cíl nezasáhly.I hosté si vytvořili slibné ataky.Bára Vykydalová však byla vždy včas na místě.V situaci jedna na jednu kralovala Niki Ebertová.Zkušené Zuzka Šatníková(čerstvá novomanželka)a Efka Juříková nedovolily hostům vážněji ohrozit svou svatyni. Až krásná rána velmi dobré obarvené dívky z řad Protivanova,se odrazila od břevna před brankovou čáru.Eliška Chadimová mohla posunout domácí do dvoubrankového vedení, ale tanečky ve stylu Star dance nad balonem neustála.
Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie.V 61.Saša Smirnova se po pěkné akci středem pole dostala sama před golmanku, ale ta vytasila dobrý zákrok a požár uhasila.V 68.staré pravidlo nedáš-dostaneš se ukázalo na druhé straně.Hosté pěknou střelou na zadní tyč,srovnali skore-1:1.V 74.Lucka Navrátilová po dvou nezdarech,tentokrát vyslala českou uličkou merunu Zuzce Šatníkové, která si povodila stoperky a zkušeně k tyči,poslala Slovan do vedení.90.+4.Opět Lucka Beny Navrátilová našla přesnou přihrávkou Elišku Chadimovou,přízemní střela napříč pokutovým územím zapadla za tyč-3:1.Stínem utkání,hraném ve sluneční výhni bylo zranění hostující hráčky i naší Lucky Vybíralové.Holky dobrý výkon,ale máme stále co zlepšovat,viz přihrávky a hlavně zakončení.
Zuzce se omlouvám,že jsem nepoužil v článku její nové jméno.Příště to napravím.
zapsal VP