ST.MATÉŔOV-SLOVAN MOR.TŔEBOVÁ  5:0 (1:0)

Vykydalová-Širůčková,Navrátilová,Ebertová,Oravcová-Pospíšilová,Juříková,Ambrozová,Brázdová-Chadimová,Smirnova
(Doležalová,Hájková,Kozáková)

Roz:Papáček-Schmeiser,Syrůček

Start jara v divizi mužů i žen,proběhl ve stejném termínu,i když v soutěži mužů hraje 16 týmů a v soutěži žen jen 6!

Svatý Petr byl k ženám a dívkám shovívavý a poslal na matičku zem krásné,jarní počasí. Navíc domácí dobře připravili
terén kehře. Proti sobě se v jarní ouvertuře postavil na jedné straně velmi zkušený tým domácích,věkový průměr ze
slušnosti neuvedu, na druhé straně velmi mladý, nezkušený tým (věk.průměr 20let!).Slovan navíc bez třech
omluvených hráček.Slovan začal hrát nebojácně,vyšší presink a rychlé protiútoky dělaly obraně domácích problémy.
Domácí hráčky měly balon na svých kopačkách častěji,ale hosté se dvakrát,třikrát dostali do brejku. V 19.krásná
akce moravanek po levé straně,Nelka běžela směr brána už sama. Domácí hráčka zatáhla za záchrannou brzdu na
hranici pokutového území.Sudí zadul do píšťalky,ale kartu netasil(byla skoro oranžová).VAR nebyl přítomen.Efka
trestňák zahrála velmi dobře.Brankářka Anna Dostálová vytáhla koženou kouli,směřující pod tyč na rohový kop.25.
Další rychlá akce Sára,Ela Nela v ataku,v přečíslení, ale finální přihrávky se patnáctiletá,výborně hrající Nelka nedočkala.
Ve 29.sporný rohový kop domácích,dobré zakončeníKatky Podané,domácí vedou 1:0.34. Další Brejk Slovanu Katka a
Eliška na osamocenou obránkyni,zhatila špatná nahrávka. 40.Eliška pelášila sama na golmanku,místo střely si
balon předkopla a A.Dostálová včasným výběhem hasila požár.
Ve druhém poločase domácí dívky a dámy,svoji převahu proměnily v gölové trefy.53.Po chybě hostů a v 70.z penalty
završila hatrick Katka Podaná. V 78.a 85. Lenka Šmídová dvěma góly stanovila výsledek. Škoda zbytečných chyb v závěru
druhého poločasu.Výsledek mohl být ještě lepší. Tím narážím na předsešlé prohry v Matéřově(0:15+0:9).