^ nahoru

Ženy

Ženy - SKP Slovan - Matéřov

SLOVAN SKP-ST.MATÉŘOV 1:2(1:0)
 
Vykydalová-Širůčková,Ebertová,Šatníková,Oravcová-Pospíšilová,Juříková,Ambrozová,Brázdová-Chadimová,Navrátilová(Doležalová,Kozáková,Stránská)
 
Rozhodčí:Pinkava
góly:Juříková-M.Dostálová,Kánská
 
Slovan nastoupil, jak už to v domácím prostředí bývá,skoro v kompletní sestavě.Chyběly jen Míša Kodešová a Lucka Vybíralová,laborující s dolní končetinou.
Domácí hráčky nastoupily proti silnému,zkušenému týmu odhodlaně.Hrála se vyrovnaná partie.Hra se přelévala ze strany na stranu,bez větších šancí. Slovan opět vytasil svou největší zbraň,bojovnost,hostující hráčky s ligovými zkušenostmi, fotbalovou vyzrálost.Hře dominovala Karolína Nováková,která hrála i ve Spartě.V 37.min.pěkná akce po levé straně třebovaček,střelu Týnky Brázdové z úhlu vyškrábla golmanka A.Dostálová na rohový kop.Eliška Chadimová poslala prudký centr do vápna,míč políbil Katku Pospíšilovou na tvář a Eva Juříková ho v pádu hlavou postrčila do sítě-1:0.
Ve druhé půli v 47.min.podnikl Slovan akci po levé straně,T.Brázdová potáhla akci podél postranní čáry,narazila balon E.Chadimové,centr a K.Pospíšilová v rozhodující fázi míč netrefila.49.Bára Vykydalová vyrazila těžkou střelu z šestnáctky,na dorážku M.Dostálové nedosáhla-1:1. V 50.krásná rána B.Kánské z pětadvaceti metrů pod tyč,poslala hosty do vedení.Domácí dívky se praly o výsledek,i když někdy do snahy o přerušení akce se připletla kosa,jako v podání Sáry Doležalové.Žlutá karta byla na místě.Ale byly vidět i pěkné momenty.V 65.L.Navrátilová předvedla šikovnou akci po lévé straně,zpětnou přihrávku napálila P.Ambrozová mimo zařízení. 72.T.Brázdová vyšperkovala svoji akci přesnou přihrávkou na nabíhající K.Kozakovou,která vyslala určitě nejtvrdší ránu v životě, terč však minula. Ve zbývajícím čase se už další akce neurodily.Výsledek bychom před zápasem rádi brali,ale remíza s takovým týmem byla tak blízko.
Mladý domácí celek,věkový průměr 21,5 roku,byl zkušeným hráčkám(věkový průměr 32 let) rovnoceným partnerem.A to čekají na nasazení do bojů v barvách Slovanu tři patnáctileté mladé pušky.Holky dobrá práce,na tu bídu v Kutné Hoře jsem zapoměl.
 
Václav Procházka