Ženy - první mistrovské utkání - St. Matéřov

St.MATÉŘOV-SLOVAN SKP  9:0(4:0)

Vykydalová-Vybíralová,Juříková,Ebertová,Širůčková-Pospíšilová,Oravcová,Ambrozová,Brázdová-Chadimová,Doležalová(Sedláková)

branky: Šmídová3, Knížková2, Nováková2, Kánská, Dostálová,

Domácí tým měl na soupisce 15 hráček,z toho 14 mělo zkušenosti z ligových klubů(Pardubice,Hradec Králové,dvě mají v kartě uvedenu Spartu Praha).Hostující tým na soupisce 12 hráček,jen Eva Juříková se jim mohla se zkušenostmi vyrovnat.Na střídání žákyně Kristýna Sedláková,hrající svůj první zápas v životě.Fotbalu se věnuje čtrnáct dnů.Drtvivá většina spoluhráček hraje fotbal rok.Realizační tým Slovanu zamáčkl slzu v oku,neboť šest hráček se na zápas omluvilo.Dvě hráčky v základu nastoupilo po nemoci.Bára Vykydalová ještě nebyla úplně fit.Utkání začalo převahou domácích.Slovan odolal až do 19.min,kdy šel soupeř do snadného vedení.Matéřov pak do poločasu pěknými brankami skore navršil.Zvláště čtvrtý gól byl výstavní.Po rohu hlava jak od Sergia Ramose.I ve druhém poločase se obraz hry nezměnil.Domácí girls létaly kolem vápna,jak mouchy kolem záchodu a pěknými akcemi na jeden dotek,se dostávaly do šancí.Bára několika zákroky jim nedovolila skorovat.V 54,60 a 64.min.narostlo skore na 7:0.V 73.se osmělil Slovan.Dobrou kombinací středem pole,zakončila atak dobrou střelou Tinka Brázdová.Její střela však jen odřela barvu plotu vedle brány domácích.V 78.po nárážečce se střela odrazila od hostující obránkyně-8:0.V 83.krásná akce Slovanu po pravé straně.Velká bojovnice Katka Pospíšilová se jak Xena probila přes soupeřku,vysunula do útoku Elis Chadimovou.Eliška z dobrých pětatřiceti metrů vyslala parádní ránu,jak z Tlusté Berty.Kožená koule se rozplácla o břevno, ale spadla před brankovou čáru.V 87.z penalty stanovil Matéřov konečné skore utkání.

Slovanu chyběly zkušené Z.Šatníková, L.Navrátilová(dovolená),M.Kodešová(zranění),Kozáková(dříve domluvená stáž),M. Stránská dala přednost fotbalové slávě v Olomouci.Chyběla i A.Janštová(teta rodila)?V dalším kole hostíme Třebeš.

V neděli je výkop ve 14 hodin.Slovan už snad bude kompletní.