^ nahoru

Starší žáci - Ondrášovka Cup - Vysoké Mýto

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Vysoké Mýto 0:1 (0:0)

sestava: Smékal - Vítek, Vrobel, Vrána, Šmerda - Matocha, Žouželka, Cápal, Ševčík - Cerman, Bárta (Jedlička, Ambrozek, Janda, Spíchal, Lexman, Sotolář)

Paradoxně jsme před týdnem vyhověli žádosti soupeře o přeložení zápasu z důvodu onemocnění jejich hráčů. Ale paradoxně nastupujeme nakonec do utkání my bez nemocných hráčů.

První poločas se nese v duchu převahy hostů. V útočné činnosti jsme bezzubí. Bráníme polovinu hřiště. Soupeř má hru pod kontrolou, ale velmi těžko se dostává do našeho pokutového území. Když se tam objeví, naráží na "krále" svého území, Míšu Smékala. Ani střely z dálky našeho gólmana nedokáží překvapit.

Do druhého poločasu nastupujeme se změnou v rozestavení a s cílem změnit obraz hry. Ale opět paradoxně i soupeř mění posty hráčů a posiluje svoji obrannou činnost, což doopravdy přináší vyrovnání hry. Dokonce máme, na rozdíl od soupeře, tři šance zavánějící gólovým zakončením. Honza Bárta z vápna vysílá střelu, která o několik centimetrů míří nad břevno. Filip Ševčík se neúspěšně snaží v malém vápně přehodit brankaře. A v největší příležitosti se objevuje Martin Vrána, která prchá obráncům a v tváří v tvář brankáři hostů neproměňuje. A tak třikrát nedáš, dostaneš. Zbytečný faul v 63. minutě a pokutový kop, který soupeř proměňuje. Vrháme všechny síly do útoku a náš penaltový hříšník proniká do pokutového území soupeře, kde se po kontaktu se dvěma soupeři ocitá na trávníku. Ale očekávaný hvizd rozhodčího nepřichází. Ještě produkujeme několik nebezpečných centrů, které nezakončujeme.