^ nahoru

Starší žáci - Letohrad, Dolní Újezd

V čtvrtek 25. 8. odehráváme své druhé domácí mistrovské utkání a následně v neděli 28. 8. zajíždíme do Sebranic, kde hrajeme proti nováčkovi krajského přeboru - klukům z Dolního Újezdu.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Letohrad 4:1 (4:0)

branky: Smékal 3, Bárta

sestava: Žouželka - Vítek, Gallik, Šmerda, Vrobel - Ševčík, Cápal, Cerman, Smékal - Bárta, Škrabal (Matocha, Vrána, Hofman, Janda, Spíchal, Skalník)

Začátek utkání je ve stylu vítězného utkání s Poličkou. Máme herní převahu. Již v páté minutě Honza Bárta otevírá skóre. Míša Smékal střílí hattrick a v 33. minutě zápasu vedeme rozdílem čtyř gólů. Bohužel však již v této části hry polevujeme a soupeř se začíná prosazovat kombinačně.

Do druhého poločasu nastupujeme se třemi změnami v sestavě. Namísto očekávanému oživení dochází k totálnímu útlumu. Nedokážeme trvale udržet míč na polovině soupeře. Bez pohybu, bez aktivity. A tak zápas "jen" dohráváme.

 

TJ Sokol Dolní Újezd - SKP Slovan Moravská Třebová 1:2 (0:2)

branky: Ševčík, Škrabal

sestava: Smékal - Vítek, Gallik, Šmerda, Vrobel, Ševčík, Cápal, Petr, Žouželka, Bárta, Škrabal, Matocha, Cerman, Vrána, Hofman, Janda, Spíchal

Hokejové střídání a několik pádů IS FAČR znamená "zmatek" v zápisu utkání.

Po "bouřce" v kabině, díky předvedenému výkonu utkání s Letohradem,  nastupujeme aktivně. Proti urostlým soupeřům hrajeme nebojácně a dvakrát se v prvním poločase prosazujeme. Nejprve Filip Ševčík doráží do brány vyražený míč po střele Matěje Petra. A dále Jirka Škrabal prostřeluje domácího brankáře.

Soupeř nastupuje do druhého poločasu s jasnou taktikou. Vyhrávat osobní souboje a rychle přenášet hru do našeho pokutového území. I díky podpoře větru se mu to daří. Ale i naši kluci hrají aktivně. Minimálně dvě vyložené šance končí střelou těsně mimo bránu. V závěru utkání nás soupeř zamyká před naším pokutovým územím. Míša v bráně čaruje. A tak vítězíme.

Opět druhý poločas horší prvního. I když kluky v kabině před začátkem druhého poločasu nabádáme k aktivitě, chyba lávky. V první minutě po opakovaných chybách inkasujeme. A tlak soupeře  v závěru utkání stále stoupá, což je výsledkem zase a zase našich chyb.

trenéři