^ nahoru

Starší žáci - druhé mistrovské utkání Letohrad

 
LETOHRAD - SLOVAN SKP  1:1(1:0) pk4:5
 
Sotolář (61.Tichý) - Hladil, Václavek, Drozd, Ruml - Širůček(61,Sotolář), Malach, Petr, Dědič (52.Kolář) - Chalupa, Smirnova
 
Ke druhému mistrovskému utkání zajeli starší žáci do Letohradu. Na soupisce se konečně objevili i náhradníci, prázdniny jsou ty-tam. Bez Pavla Lexmana, který odešel hrát do Pardubic.
Utkání bylo v prvním poločase vyrovnané, hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Po chybě na levé straně Slovanu, proběhl útočník domácích a tvrdou střelou na přední tyč, otevřel skóre.
Letohrad byl v této fázi lepší, ale Sotolář držel Slovan v naději. Hosté hráli neurovnaně,složitě. Přesto se dostal do zakončení několikrát Chalupa. Střílel však z velké dálky, střely nemohly gólmana domácích zaskočit. Změna v rozestavení ve druhém poločase, hru Slovanu oživila. Stínem bylo zranění domácího brankáře po střetu s Chalupou, který ve skluzu trefil brankáře do kolena. Slovan se dostával k ohrožení branky častěji, než soupeř. Trenéři se v poslední desetiminutovce rozhodli k rozhodujícímu tahu. Sotoláře vystřídal v bráně Tichý a Marek opanoval střed zálohy. Vyrovnání přišlo záhy. V 63. Na rohový kop si naběhl čerstvě zvolený kapitán Václavek a hlavou srovnal stav - 1:1. Chalupa navíc nastřelil v závěru tyč.
Penaltový rozstřel: Václavek 1:0-domácí 1:1.Sotolář 2:1-domácí 2:2.Chalupa 3:2-střelu domácích Sotolář vyrazil. Ruml s dávkou štěstí 4:2-domácí 4:3-Zdenda Petr měl na kopačkách rozhodující penaltu, střela mu nesedla,trefil gólmana. Domácí 4:4. Poté ve dvou sériích byli střelci neúspěšní. Za hosty Drozd a Malach,pokusy domácích zlikvidoval Sotolář. Saša Smirnova zkušeně poslala hosty do brejku. Výtečný Marek Sotolář zamkl bránu a zahodil klíč a výtečným zákrokem rozhodl, že dva body putují na Hanou.