^ nahoru

Starší žáci - letní příprava a první mistrovské utkání Lanškroun

V rámci letní přípravy na soutěžní ročník 2018/2019 jsme sehráli dvě přípravná utkání a zúčastnili se turnaje starších žáků ve Velkých Opatovicích.

1. přípravné utkání: Loštice - SKP Slovan  3:2

2. přípravné utkání: SKP Slovan - Boskovice 7:0

Turnaj (hráno 2x15 minut):

SKP Slovan - Blansko 2:2

SKP Slovan - Čechovice 4:0

SKP Slovan - Velké Opatovice 11:1

SKP Slovan - Boskovice 3:0

První mistrovské utkání.

SLOVAN SKP-LANŠKROUN 10:0 (5:0)
Sotolář-Hladil,Václavek,Drozd,Ruml-Malach,Petr,Lexman,Kolář-Smirnova,Peškar
 
roz:Michal Jureček
branky: Lexman6!  Peškar3!  Smirnova1
 
Slovan nastoupil bez zraněných, či nemocných Chalupy, Dědiče, Tichého. Vávra s Královičem jsou ještě na prázdninách. Jen jedenáct borců na soupisce utkání. Od prvního hvizdu převzali domácí otěže utkání do svých rukou. V 7.Hladil kolmým pasem podél postranní čáry vyslal do brejku Malacha, přesný centr a Peškar pohodlně otevřel skóre - 1:0. V 11.Lexmanovu akci opět zúročil hokejista Ondra Peškar-2:0. 15.Z.Petr vydláždil českou uličku pro Sašu Smirnovovou-3:0. 22. Odražený balon převzal P. Lexman a po několika finesách chornický bohatýr navýšil skóre - 4:0. Pavel Lexman mohl být úspěšný i v dalších situacích. Šikovný brankář Kollert nebo nepřesná muška tomu zabránili. 30. Nejhezčí akce utkání.Peškar s Lexmanem si pohráli s obranou systémem "pocem, kam jdeš" a posledně jmenovaný stanovil účet první půle - 5:0. I ve druhém poločase tahali hosté za kratší konec. Vytvořili si jednu,dvě tutovky, ale Marek Sotolář potvrdil svoji univerzálnost a šikovnost. 47. Lexman- 6:0. 50.Alex Smirnova chytře prostrčila balon Peškarovi - 7:0. Zbylé minuty patřili Pavlovi Lexmanovi. V rozmezí tří minut zaznamenal tři göly a double hatrick byl na světě. "Pajóch" proběhl obranou soupeře jak Tomba la bomba na slalomové trati a hokejovými blafáky posunul skóre na desítku. Je neuvěřitelné,že další tutovky poslal vysoko,nebo daleko od branky do neznáma. Pro Pavla Lexmana to byl poslední zápas v barvách Slovanu.
Odchází do fotbalové akademie FK Pardubice. V našem klubu odvedl skvělou práci. Přeborník kraje U15 + nejlepší střelec soutěže, nejlepší fotbalista Slovanu SKP v mládežnické kategorii, nejlepší sportovec města Moravská Třebová v kategorii do 15 let,  a to je mu teprve čtrnáct.
Pavle díky za výbornou reprezentaci našeho klubu, hodně zdraví a sportovních úspěchů v další kariéře. 
 
trenéři