⚽️ Starší přípravka - hodnocení domácího sobotního turnaje KP

Výsledky  sobotního  domácího turnaj KP starších přípravek

Mužstva: Letohrad, Chrudim A, Vysoké Mýto

Nominace: Sýkora, Vavřín M., Bubeník, Buček, Škrabal, Mlejnek, Křeček, Mazal

Tak nám to začalo....sobotní pekelné vedro, pekelní soupeři....jdeme na to.....

První turnaj v krajském přeboru jsme začali s týmem Chrudimi "A" Po naši úvodní brance utkání, kdy jsme předváděli solidní fotbal se projevila větší zkušenost s touto soutěží u chrudimských kluků. První poločas jsme drželi krok a skóre se drželo na stavu 1:3. Po přestávce jsme opět předvedli sérii hrubých chyb,kdy jsme během tří minut obdrželi tři branky. Podařilo se nám už pouze zkorigovat utkání na konečných 3:10

Druhé utkání s naším neoblíbeným soupeřem z Letohradu jsme začali dobře. Opět vedeme. Stav 2:0 v náš prospěch po poločase vypadal slibně, ale především hra snesla solidní měřítko. Po přestávce jsme posadili soupeře do sedla laciným gólem a ten ožil. Po další hrubce při rozehrávce je stav 2:2. Trefujeme dvakrát tyč a v poslední minutě soupeř překlápí skóre na svoji stranu. Po rozehrání přichází konec utkání. Prohráváme i druhý zápas 2:3.

Třetí utkání turnaje hrajeme s celkovými vítězi celého turnaje s Vysokým Mýtem. Kluci už toho mají plné zuby. Počasí moc fotbalové není, ale je to stejné pro všechny týmy. Kluci zápas rozehráli skvěle, kdy v poločase vedeme 4:2. A zase stejná písnička, série chyb při rozehrávce a soupeř trestá. Utkání končí naši třetí prohrou 4:7

Hodnocení:  K turnaji nastupujeme s vědomím velké pokory a čekání co jsme ve vyšší soutěži schopni uhrát.

Soupeři tuto soutěž hrají již nějaký rok. Solidně jsme se vyrovnali v technice a zpracování míče. Horší už to bylo s důrazem, rychlostí, pohybem a v neposlední řadě s fotbalovým myšlením. Obrovský rozdíl byl v rozehrávce soupeřů. Všichni brankáři všech týmů se věnovali víc jak chytáním střel hrou dalšího hráče v poli a tím nás přečíslovali s čehož pramenily chyby při obsazování hráčů a vyústěním toho byly inkasované góly. Na tomto musíme zapracovat. Velkým rozdílem byl pohyb hráčů soupeřů. Kluci bez pohybu to nejde a ani nepůjde.

Byl to náš první turnaj a proto si myslím, že s dalšími turnaji, až odstraníme tyto nedostatky se budeme zlepšovat, ale chce to pravidelnou účast na trénincích a chuť pracovat. Jinak jsem s výkonem spokojen, kluci bojovali a snažili se hrát fotbal, ne kopanou. Soupeři byli prostě lepší.

K dotazům Vás rodičů, jestli soutěž KP není na kluky moc, odpovídám - není. Jeden zápas na takovém turnaji jim dá určitě víc, než celý turnaj v krajské soutěži.

Velká gratulace našim osmičkám. Velice slušně odehraný turnaj, podrobnosti vloží do sekce U9 příslušní trenéři.