^ nahoru

Vyjádření vedení oddílu ke zrušení B týmu mužů.

 

Vyjádření výboru oddílu ke zrušení B mužstva mužů

    V pondělí 28. 7. 2014 rozhodl výbor FO SKP Slovan Moravská Třebová, že zruší a tím pádem i odhlásí B tým mužů z nadcházející soutěžní sezony. Toto rozhodnutí nebylo jednoduché, neboť nám bylo jasné, že bude mnohými kritizováno, ale s ohledem na stav hráčského kádru nám v podstatě nezbylo jiné řešení. Všichni co sledují fotbalové dění v Moravské Třebové si nemohli nevšimnout, že již v uplynulé sezoně měl B tým potíže s hráči. 

    Od počátku letní přípravy se tréninků a přípravných utkání účastnili pouze čtyři hráči (Novotný, Rázl, Polák a Kalus), ostatní se ani neobtěžovali tím, aby dali vědět, zda a kdy přípravu zahájí. Proto jsme se rozhodli všechny hráče pozvat na trénink, který se konal dne 25.7.2014 a to osobně i prostřednictvím sociální sítě, na které tým již několik sezon komunikuje s tím, že zde rozhodneme, jaký bude další osud B týmu. Bohužel dorazili jen čtyři výše jmenovaní a ostatní o sobě opět nedali vědět. Po opětovném vyhodnocení situace v hráčském kádru B týmu a zjištění, že s jistotou můžeme počítat na každý zápas (s výjimkou zranění) pouze se 6 ti hráči a dalšími 6 ti jen občas, rozhodl výbor oddílu o rozpuštění B týmu s tím, že hráči, kteří v oddíle zůstali, souhlasili s tím, že se stanou součástí A týmu a z tohoto důvodu již nebude A tým doplňován „přespolními“ hráči.

      V souvislosti se zrušením B týmu se objevilo několik „zaručených“ úvah, co vedlo k takovému konci. Z pohledu výboru jde hlavně o skutečnost, že drtivá většina týmu, který před dvěma lety postoupil do 1.B třídy odešla za prací a studijními povinnostmi převážně do Prahy/Olomouce a domů se vrací jen občas. Dalším problémem je, že v minulosti vedení oddílu i mládeže přivádělo do žákovských i dorosteneckých týmů hráče z okolních obcí pouze na hostování nebo tzv. střídavé starty. Tito hráči po ukončení dorosteneckého věku bez jakékoli náhrady odcházeli zpět do mateřských oddílů. Tuto situaci jsme se s novým vedením mládežnického úseku rozhodli změnit a po roce naší snahy se nám podařilo docílit toho, že valná většina našich mládežnických hráčů je členy SKP Slovan Mor. Třebová. Třetím důvodem je fungování C týmu, který prostě někteří hráči začali preferovat s tím, že v podstatě nemusí trénovat a jdou si „jen“ zahrát. Mluví se také o tom, že tým neměl vlastního trenéra a vedl ho trenér A týmu. To je sice pravdou, ale takto tým s výjimkou postupové sezony fungoval několik let.

     V neposlední řadě musíme zmínit, že k rozhodnutí zrušit B tým jsme po všech uvedených skutečnostech přistoupili i proto, abychom se vyhnuli případnému nedostavování se k zápasům a tím negativní reprezentace oddílu, TJ i města a pokutám ze strany FAČR.

      V současnosti se budeme snažit ještě více zkvalitnit práci s mládeží tak, abychom za pár let měli dostatek svých hráčů a neměli problém s tím, aby v oddíle opět fungovaly dva týmy mužů, které by byly složeny zejména z odchovanců oddílu.

                                                                                                         za výbor oddílu SKP Slovan M. Třebová

                                                                                                                  Bc. Martin Tylšar, předseda