^ nahoru

5. kolo - III. třídy

SKP Slovan Moravká Třebová "C" - Sokol Trstěnice     6 : 1 (2:1)

Sestava SKP Slovan Moravská Třebová "C":
Kryštof - Cink P., Huryta, Šimon, Štrajt, Matoušek, Brychta, Kudýn, Musil, Horák, Kolář (Dostál, Barák)

Branky: Cink P. 3, Kolář, Horák, Dostál - Mojdl.

ŽK: 1:3, ČK 0:1. Diváci: 40.


Utkání dvou nesmiřitelných soupěřů začalo pro hosty šokem, který zapříčinil ve 4. minutě Cink P. úspěšně provedeným přímým kopem. Domácím rychlý gól přinesl uklidnění na kopačky i další šance v podobě střel Brychty a Matouška, které ovšem ke změně skóre nevedly. Hosté se s přibývajícím časem prvního poločasu aklimatizovali a začali postupně praktikovat svůj destruktivní styl hry. To přineslo nepříjemné rozkouskování zápasu, kdy se po nevybíravých faulech soupeře více debatovalo než hrálo a pomohlo to hostům vrátit se do zápasu. Domácí tak vypadli ze své role a byli za to potrestání střelou z hranice šestnáctky, která ve 42. minutě zapadla za záda bezmocného gólmana.
Když už se zdálo, že poločas skončí remízou, podnikli domácí rychlý výpad do otevřené obrany hostí a zcela nekrytý Kolář opakovanou střelou překlopil skóre opět na naši stranu.


Ve druhém poločase existovalo pouze jedno mužstvo a bylo jen otázkou času, kdy se bude měnit skóre. Hosté se bránili jen za cenu likvidačních faulů a byli odměněni v 60. minutě naprosto zaslouženou červenou kartou pro karatistu Kováře. Následná přesilovka se stala naší exhibicí a reklamou na fotbal. V 67. minutě pálil z úhlu přesně mezi nohy hostujícího gólmana ostrostřelec Horák, v 70. minutě se neudržitelný Cink P. rozhodl projít celé hřiště a skóroval a v 77. minutě Dostál utěšenou střelou z 20 metrů definitivně umlčel všechny trstěnické fanoušky i hráče.


Definitivní tečkou za zápasem bylo sólo nedostižného Cinka P., kterého hosté opět zastavili pouze za cenu faulu. Sám faulovaný z hranice velkého vápna vyhnal všechny pavouky ze šibenice a završil tím svůj hattrick, čímž stylově zakončil naše povedené vystoupení.