Mladší žáci - Ústí nad Orlicí

Souboj o druhé místo a zároveň odveta za jednobrankovou prohru v podzimní části soutěže.

SKP Slovan Moravská Třebová TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 3:2 (2:0)

Branky: Bárta, Sotolář, Peškar

Sestava: Žouželka - Cápal, Pudík, Sotolář, Škrabal, Doležel, Bárta, Slouka, Jedlička, Lexman, Kupský, Ruml, Václavek, Peškar

Již od první minuty zápasu je znát, že narážíme na velice kvalitního soupeře, který jako jeden muž (kluk) "presuje " naše hráče po celém hřišti. Přichází třetí minuta zápasu a individuální akce Honzy Bárty, který proniká až před brankáře soupeře. První střelu sice gólman vyráží, ale na dorážku je již krátký. 1:0. Bohužel za deset minut končí zápas pro našeho prvního střelce, který je bolestivě zasažen skluzem soupeře. V 18. minutě je při průniku v pokutovém území soupeře nemilosrdně poslán k zemi Marek Sotolář. Nařízený pokutový kop sám Marek proměňuje na 2:0. Utkání se vede v tempu, kdy jeden osobní souboj střídá druhý.

Druhý poločas. Zdá se, že soupeř polevuje v presování, což klukům dává prostor pro kombinace. Bohužel nejsme schopni slibně vypadající akce dovést do efektivního zakončení. Konečně přichází 44. minuta zápasu. Pavel Lexman přihrává nejmladšímu hráči, který si posouvá míč do výhodné střelecké pozice. Ondra Peškar "pálí" k protilehlé tyči, na což  hostující brankář ani nereaguje. 3:0. Zdá se, že utkání máme po kontrolou. Ale opět chyba lávky. Deset minut před koncem. Roh soupeře. Odvracíme, ale nepochopitelně na zpětnou přihrávku z brankové čáry nejsme schopni reagovat. Prochází přes naše čtyři hráče a soupeř zakončuje do "prázdné" brány na 3:1. A tři minuty poté zbytečně v pokutovém území atakujeme soupeřova hráče a rozhodčí nařizuje pokutový kop, který soupeř s přehledem zakončuje. Soupeř je "na koni". Vrhá všechny síly do útoku. Kluci však všechny akce soupeře likvidují, a tak  přichází poslední minuta zápasu, kdy Pavel Lexman  využívá toho, že soupeř již prakticky nebrání a řítí se do rychlého protiútoku. Obchází i gólmana, ale netrefuje opuštěnou bránu. A tak zaslouženě vítězíme.

Soupeř nám dal lekci z aktivity. Ve vysokém bloku efektivně presuje, což je pro většinu našich kluků "stresující". Zbytečně se opět utápíme ve hře jeden na několik. A co to tedy kluci  změnit na: PŘIHREJ A BĚŽ. Ale i tak opět pochvala za týmového ducha a touhu po vítězství. A v neposlední řadě pochvala za výkon Honzy v bráně, který s jistotou likviduje  několik šancí soupeře. Zejména zákrok v 48. minutě zápasu byl z říše snů.