^ nahoru

Mladší žáci - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - odveta

Mistrovské utkání - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

První odveta této sezóny. Příští týden odehrajeme poslední a zároveň druhé odvetné utkání podzimní části soutěže proti TJ Lanškroun.

sestava:  Michal Smékal / Jiří Škrabal - Adam Vítek, Matěj Petr, Radek Cápal, Vít Hofman, Jiří Škrabal / Michal Smékal, Filip Ševčík, Jan Bárta, Martin Šmerda, Kristián Gallik, Jiří Doležel, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Aneta Janštová

Když jsme při prvním utkání jen bránili, dnes jsme dokázali hrát vyrovnanou partii (ve druhém poločase jsme dokonce tahali za delší konec provazu).

 SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 0:1 (0:1)

První poločas začíná snahou soupeře kombinovat v rychlosti, což nám dělá problémy. Ale první šance přichází z kopačky Honzy, který se řítí sám na branku soupeře, jeho střelu však zastavuje "krtek" a míč se jen pomalu kutálí k brankáři. Přichází desátá a vlastně výsledkově rozhodující minuta. Naše nedůslednost v obraně, kdy kluci při bránění nechávají Kristiána na "holičkách" a nevystupují proti soupeřům se stává osudná. Míša v bráně je bezmocný a inkasuje. V následujícím střídání, kdy do hry nastupuje Víťa, je nucen po faulu odstoupit ze zápasu. Pro další vývoj utkání je charakteristické: soupeř kombinuje, vytváří si několik vyložených šancí, které likviduje Míša nebo obětavé zákroky obránců a naše snaha končí na individuálních chybách (opět se opakující chybné zpracování míče).

Do druhého poločasu nastupujeme se změnami v sestavě (v bráně se střídají Míša s Jirkou) i se změnou v rozestavení hráčů. A dá se konstatovat, že  v tomto dějství utkání máme více ze hry, i několik šancí. Jedna z největších končí z kopačky Míši na spojnici břevna a tyče. Jirka v bráně působí jistě, což je podpora pro všechny. Po rohu Jirky Bóďa zakončuje hlavičkou těsně nad. A když se v závěru Honza opět  ocitá sám před brankářem soupeře a neproměňuje soupeř zápas "dohrává".

Celé utkání bylo v úplně jiném gardu než první zápas. Kluci a holka se snaží hrát otevřenou partii. První poločas je soupeř lepší. Za druhý poločas jsme si zasloužili minimálně remízu. Opět pochvala pro všechny za týmový přístup, ale škoda těch individuálních chyb, které nás srážejí.

trenéři