^ nahoru

Mladší žáci - FK Česká Třebová

Mistrovské utkání - FK Česká Třebová

sestava: Michal Smékal - Jan Žouželka, Matěj Petr, Jiří Škrabal, Radek Cápal, Vít Hofman, Filip Ševčík, Kristián Gallik, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Pavel Lexman, Šimon Václavek

Proti druhému mužstvu aktuální tabulky nastupujeme bez pěti hráčů základní sestavy. A tak nám pomáhají kluci starší přípravky, kteří dopoledne odehráli svůj turnaj ve Svitavách. Bohužel však musíme konstatovat, že ze hřiště odcházíme s velkým rozčarováním.

FK Česká Třebová  - SKP Slovan Moravská Třebová  2:1 (1:0)

branka: Škrabal

Do utkání vstupujeme s vědomím, že nám chybí pět hráčů a hrajeme proti velice kvalitnímu soupeři. A ihned od první minuty je to znát. Soupeř nás nepouští z vlastní poloviny. Velice pěkně kombinuje a naši kluci se zbytečně pokouší o napadání rozehrávky z čehož soupeř těží. Paradoxně však jejich kombinace končí před "vápnem" a soupeř se snaží ohrozit naši bránu střelami z dálky. Bohužel brzy inkasujeme gól a vypadá to, že soupeř bude s přehledem ovládat celé utkání. Chyba lávky. Kluci bojují. V kombinaci sice stále zaostáváme, ale bojovnost a hra jeden na jednoho nám svědčí. Vytváříme si i šance, trefujeme tyč, břevno. A když Bóďa jde v polovině utkání sám na brankáře a je v pokutovém území evidentně na? (za) hranicí pravidel atakován držíme se výroku pana rozhodčího před zápasem: "nebudu ovlivňovat zápas pískáním sporných momentů ani penalt, vždyť jde o to aby si kluci zahráli". Poločas dohráváme již jako vyrovnaný soupeř.

Druhý poločas a naše snaha se vyvarovat zbytečných chyb přináší svoje ovoce. Hrajeme vyrovnanou partii (sice soupeř hodnotí naši hru, ale přísluší se to hráčům pokřikovat na soupeře?). Přichází několik našich šancí, které jsou konečně korunovány gólovým zakončením "živou vodou" pokropeného Jirky Škrabala. Soupeř je však taky aktivní a hrozí z několika rychlých protiútoků ( dalo by se to taky komentovat: "z nakopnutých míčů"). Ale díky Míšovi v bráně a několika nepovedeným zakončením se zápas ubírá k remízovému zakončení. Ale opět chyba lávky. V poslední minutě zápasu přichází situace dle hesla "vše pro děti",  rozhodčí píská ruku na hranici pokutového území, kterou viděl jen napovídající fanoušek. Sice se hra již dávno odehrává na polovině hřiště, ale pan rozhodčí píská pokutový kop. Je zajímavé, že při provedení tohoto kopu stojí před míčem několik hráčů, ale vše je uznáno jako pro kluky opět přínosné???

Slova trenérů:

Toto většinou neděláme, ale dnes je to potřebné.

Kluci jste super parta, která umí máknout. A pro nás je to dnes jasná remíza. A jsme s vámi rádi pro váš přístup. Musíme poděkovat klukům a rodičům z přípravky, kteří nám pomohli. Nikdy jsem se nechtěl pouštět do kritiky rozhodčího, protože vím, že je to sakra těžká pozice. Ale takto to klukům zkazit, to je smutné. Po hodině zápasu a proč???

 trenéři