^ nahoru

Mladší žáci - Litomyšl, Svitavy

Mistrovská utkání - TJ Jiskra Litomyšl a TJ Svitavy

TJ Jiskra Litomyšl - SKP Slovan Moravská Třebová  0:2 (0:1)

Opět další utkání na soupeřově hřišti.

sestava:  Jiří Škrabal - Adam Vítek, Matěj Petr, Jan Žouželka, Radek Cápal, Vít Hofman, Michal Smékal, Filip Ševčík, Jan Bárta, Kristián Gallik, Jiří Doležel, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Tereza Širůčková

branky: Škrabal, Ševčík

Do utkání vstupujeme aktivně a s fyzicky i věkově vyspělejším soupeřem  držíme hru před jeho bránou. Protihráči se snaží nakopávat míče na naši polovinu, což kluci s úspěchem odvracejí. V polovině prvního dějství přichází náš nepřímý kop z poloviny hřiště. A po povedené střele našeho brankáře Jirky se ujímáme vedení. Do konce poločasu se několikrát ocitáme ve vyložených šancích, ale bohužel nedokážeme gólově zakončit.

Druhý poločas a naše hra se vyrovnává obrazu hry soupeře. Míče létají na jednu i druhou polovinu. Mezihra neexistuje. Kluci bojují a opět zahazují několik šancí. Konečně se prosazuje Filip a utkání za šera dohráváme.

I přes výhru odhalujeme pozitiva i negativa. Kluci nedokáží diktovat tempo zápasu. Bojujeme, to je opět super. Ale určitě si kluci nezaslouží kritiku z ochozů... .

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Svitavy 0:3 (0:1)

Naše první utkání na domácí půdě.

sestava:  Jiří Škrabal - Adam Vítek, Matěj Petr, Michal Smékal, Filip Ševčík, Jan Bárta, Kristián Gallik, Jiří Doležel, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Tereza Širůčková

V oslabené sestavě bojujeme, ale kvalitní soupeř nás přehrává. Škoda závěru prvního poločasu a začátku toho druhého. A když v zápětí po druhém inkasovaném gólu trefujeme spojnici tyče a břevna jsme odsouzeni k porážce. Tu soupeř potvrzuje čtvrthodinu před konce třetím gólem.

Bojovnost opět na jedna, ale to kluci nestačí. Soupeř ze Svitav byl lepší po technické i kombinační stránce. Již před zápasem byla na klucích patrná nervozita, kterou přenesli i do zápasu. A ještě jednou škoda nekompletní sestavy v tomto utkání, ale na druhou stranu se kluci neztratili na republikovém finále všestrannosti.

trenéři