^ nahoru

Mladší žáci - TJ Sokol Dolní Újezd

Mistrovské utkání - TJ Sokol Dolní Újezd

sestava:  Michal Smékal - Adam Vítek, Matěj Petr, Jan Žouželka, Radek Cápal, Vít Hofman, Jiří Škrabal, Filip Ševčík, Jan Bárta, Tomáš Vrobel, Kristián Gallik, Jiří Doležel, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Tereza Širůčková

Třetí utkání a opět zajíždíme na hřiště soupeře. Utkání hrajeme na hřišti Horního Újezdu, kam dorážíme něco po osmé hodině a tak nás čeká asi tříhodinové čekání na náš zápas.

TJ Sokol Dolní Újezd - SKP Slovan Moravská Třebová  1:7 (0:1)

branky: Ševčík 3, Doležel 3, Škrabal

Do utkání vstupujeme s cílem "konečně" naplno bodovat. V prvním poločase pravidelně střídáme dvě sedmičky hráčů. Dostáváme se do slibných zakončení, ale bohužel je nevyužíváme. Až na jednu výjimku, kdy jsme ukázkově přečíslili obranu soupeře a střílíme vedoucí gól.

Druhý poločas zahajujeme se změnou v rozestavění hráčů, kdy se vracíme k modelu z přípravy, jednak i se změnou ve stylu střídání. Tato opatření přinesla z naší strany změnu tempa utkání. Zejména se i mění obraz hry, kdy naprostou  většinu času trávíme na polovině soupeře. A konečně se i gólově prosazujeme.

Utkání jsme sice vyhráli, ale "lehkost" nám kluci chybí. Opět zbytečně kazíme v situaci, kdy je potřeba "podržet" míč - zbytečně spěcháme a v situaci, kdy je třeba rychle pokračovat v akci, míč dlouho držíme. Opět pochvala za týmového ducha. To je ono, bez toho se nedá fotbal hrát. Je pravda, že soupeř hrál dosti tvrdě, na což nejsme zvyklí. Ale tuto hru jsme mu umožnili sami zbytečnými průniky jeden proti několika, místo využití efektivnější kombinace. Je pravda, že většina týmu je tvořena hráči ročníku 2003, kteří se musí adaptovat na jiný styl hry oproti hry na hřišti rozměrů přípravky. Dnes bych, i když to z pravidla nedělám, vyzdvihl výkon Kristiána a jeho přínos pro mužstvo.

Roman Cápal