^ nahoru

Mladší žáci - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Mistrovské utkání - TJ Jiskra nad Orlicí

sestava:  Michal Smékal - Adam Vítek, Matěj Petr, Jan Žouželka, Radek Cápal, Vít Hofman, Jiří Škrabal, Filip Ševčík, Jan Bárta, Tomáš Vrobel, Martin Šmerda, Kristián Gallik, Jiří Doležel, Vojtěch Pudík, Bohdan Karel, Tereza Širůčková

Opět zajíždíme na hřiště soupeře a opět hrajeme proti týmu, které měl v předešlých kategoriích vždy "navrch".

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SKP Slovan Moravská Třebová  2:0 (0:0)

První minuta a hned vyložená šance. Soupeř po své rozehrávce nám nepůjčuje míč a jde do zakončení, které Míša zneškodňuje. Další vývoj utkání pokračuje v podobném rytmu. Klici z Ústí kombinují, většinu času mají míč na svých kopačkách, ale naráží na naši obranu, která i když pod tlakem odráží ataky. V přechodové fázi opět nad míru kazíme přihrávky, což nás stojí mnoho sil při neefektivních přechodech do protiútoků. Poločas dohráváme a tipnu si držení míče: 70% proti 30%.

Začátek druhého poločasu je pokračováním předešlého vývoje utkání. Soupeř "buší" do naší obrany, ale kluci "zuby, nehty" brání. Máme i štěstí, když soupeř nastřeluje tyč. V bráně zasahuje jistý Míša. V polovině druhého poločasu se náhle mění obraz hry. Kombinujeme na polovině soupeře. Bohdan sám před brankařem domácích lobuje, bohužel netrefuje síť o takových dvacet čísel. Ihned z protiútoku inkasujeme po rychlé kombinaci domácích. Další gól dostáváme ze standardní situace, kdy se Míša snaží míč neúspěšně chytit. Ten ale končí na kopačce protihráče. Od této chvíle se utkání "dohrává". Jirka D. má sice ještě šanci, ale jeho střela končí na rukavicích soupeřova brankáře.

Bohužel ve fázi zápasu, kdy hru vyrovnáváme inkasujeme.  Bohužel v tomto okamžiku děláme v obraně fatální chybu, kdy necháváme protihráče za naší obranou. Bohužel jsme tuto možnou situaci s kluky rozebírali a kladli na "srdce".  Opět nám dělá problém práce s míčem a nově i bojovnost u některých hráčů. Prostě byl soupeř lepší v herních činnostech, v rychlosti a touze po úspěchu. Naše hra se odehrávala převážně v řešení situací 1 na 1 (to převážně prohráváme), herní kombinace však hodně váznou.

trenéři