^ nahoru

⚽ MP - fotbalový kemp 13. - 17.7. 2022

Ve dnech 13.- 17.7.2022 proběhl na hřišti Slovanu fotbalový kemp mladší přípravky. Zúčastnilo se ho 18 dětí, které byly pracovně rozděleni do dvou týmů: Moraváci ("dvanulatřináctky" a lepší "dvanulačtrnáctky") a Češi z Hané (zbývající "dvanulačtrnáctky" a "dvanulapatnáctky"). O náplň tréninkových jednotek se starali 2 trenéři (VD1 a VD2). O pitný režim a plné žaludky se staraly 2 maminky (paní Alena a Jana), kterým se výstižně říkalo svačinářky. Práce všeho druhu podle potřeby zastala paní Lucie. Zvolili jsme příměstskou formu, tzn. že se přes den trénovalo a spát se chodilo domů. Ráno byl sraz mezi 8. a 8.30 a tréninkový den byl ukončen v 17.30 osprchováním, nad původní plán dokonce večeří a předáním kluků rodičům. V průběhu kempu jsme absolvovali hodně tréninkových jednotek zaměřených na fotbal a vše potřebné, co je pro něj důležité (posilování, obratnost, běžecká abeceda, technika, pohybové hry, ...). Ve čtvrtek odpoledne jsme navštívili fotbal golf v Litomyšli, v pátek a v neděli po obědě jsme se vyblbnuli na tobogánu  a skluzavce v místním aquaparku, v sobotu dopoledne jsme absolvovali cyklistickou etapu Tour de Boršov. U rybníčku za hájenkou byly pro děti a rodiče připraveny zábavné hry (běh se zdoláváním překážek, chytání šišek, hod šiškou na cíl) a hlavně jsme si na oběd opekli špekáčky. Ve volných chvílích došlo i na petanque, hraní si na pískovišti a hlavně hru 1 : 1 v kruhu (ten jsme si dočasně přemístili na trávu a hra se tím dostala úplně na jinou úroveň než na asfaltu (členové výboru fotbalového oddílu by se měli zamyslet a tento kruh buď přemístit na trávu trvale a nebo pod kruh zakoupit koberec imitující umělou trávu !!!!!). V neděli odpoledne na hřišti proběhly soutěže se zaměřením na fotbalové dovednosti. Ani jsme se nenadáli a bylo půl šesté a to znamenalo konec kempu. Proběhlo vyhlášení dvou nejlepších hráčů: z Moraváků to byl Ondra, zvaný Šesťa a z Čechů to byl taky Ondra, zvaný Baník), ale jejich vítězství bylo opravdu velmi velmi těsné. Pochvalu zaslouží všichni kluci. Jejich přístup, chování, snaha a nasazení (hlavně na "akváči") bylo perfektní, naprostá spokojenost.        

A co říci závěrem. Poděkování patří trenérům, velké poděkování a pochvala pak svačinářkám. Pochvalu zaslouží i rodiče, kteří se aktivně zúčastnili cyklovýletu, dohlíželi na vodní radovánky v aquaparku, fandili klukům během celého kempu. A také přinesli nějaké ty dobroty (v tomto směru pak vynikala paní Hanousková a paní Machová). A jestli jsem na někoho zapomněl nebo nebyl přímo jmenován, tak se omlouvám. Omlouváme se také Fandovi, že kemp již v neděli skončil (ten jeho konec dokonce obrečel).   

A zde je album z průběhu celého kempu: 220717_fotbalovyKemp – Vladimír Dokoupil – album na Rajčeti (idnes.cz)   

A úplně nakonec ještě výzva pro rodiče. Teď jste pro kluky trenéři vy, tak se jim pořádně věnujte a trénujte s nimi - PTP (Posilování - Technika - Protahování). A také dbejte na správný stravovací a pitný režim, hodně na tom záleží. Tak se mějte krásně a užívejte prázdnin a koncem srpna opět na hřišti na viděnou.   

VD1 a VD2, trenéři mladší přípravky