^ nahoru

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Všem fanouškům se hluboce omlouváme, ale počasí se proti nám spiklo. Hřiště je pod vodou, do toho začalo sněžit a jako bonus nám to všechno v noci zmrzne a vydrží to tak až do neděle, kdy se od 14:30 mělo hrát utkání krajského přeboru proti týmu TJ Sokol Dobříkov. V tom se prostě hrát nedá. O náhradním termínu intenzivně jednáme. Zmrzlá Moravská Třebová tak v neděli aspoň může na plné obrátky fandit hokejistům, kteří v České Třebové v případě vítězství opanují krajskou hokejovou ligu. Držíme palce, aby to dopadlo.

Vynikající výkony a příkladná reprezentace oddílu SKP Slovan Moravská Třebová katapultovala Pavla Lexmana, Tomáše Staňka a Romana Cápala mezi nominanty na vítěze ankety o Sportovce města Moravská Třebová za rok 2017. Nominace proměníme ve vítězství hlasováním a nejjednodušším způsobem, jak to udělat, je využít online formulář v odkazu, kde pod seznamem nominovaných naleznete hlasovací formulář. Hlasovat můžete do 31. března 2018. 
http://www.moravskatrebova.cz/cs/mesto/neautorizovat/sportovec-roku-mesta-moravska-trebova-2017.html

Nominační listina do 22. ročníku ankety je dostupná také v březnovém vydání Moravskotřebovského zpravodaje, jehož součástí je anketní lístek s dalšími pokyny pro hlasování.

Litomyšl - 7. kolo krajského přeboru mužů

TJ Jiskra Litomyšl - SKP Slovan Moravská Třebová 1:2 (0:0)


Kamisch - Štaffa, Novák, Strouhal, Strnad - Konečný (88. Staněk), Vančura, Marák, Válek - Okrouhlý - Nováček (83. Polák). Roz: Halda (Zita, Matoušek) - Stř. na br: 2:6 (0:2) - mimo: 3:7 (2:4) - Rohy: 3:3 (1:2) - ŽK: 0:0 - ČK: 1:0 (Radimecký)


Hra zpočátku probíhala opatrně z obou stran. Po dvaceti minutách převzali iniciativu hosté. 23. Okrouhlého centr do šestnáctky zakončoval hlavou Vančura. Míč posunul vedle brány. Škoda, v lepším postavení byl za ním nabíhající Konečný. Vázla komunikace mezi hráči. 24. Konečný unikl podél postranní čáry, na zpětnou přihrávku naběhl Marák. Slabá střela skončila v náručí golmana Kačera. 26. Se střelou Vančury měl Kačer problémy, ale balon vytlačil na rohový kop. Domácí odpověděli až ve 33. min. Paclíkovu nabídku napálil Kundera příliš vysoko nad bránu. 36. Nováček zahrál na skřipky Haškovi, pěkně se uvolnil, přízemní centr napálil Konečný v tutové šanci ze sedmi metrů do nebes. Hosté měli v prvním dějství balon na svých kopačkách častěji než domácí. 
Druhý poločas  ovládl Slovan ještě výrazněji. Přicházely i šance. 57. Vančura přešel přes obránce, dobrá střela končí na boční síti. 67. Dlouhý pas Strnada od postranní čáry, Okrouhlý sklepl hlavou balon Vančurovi, tomu vyšel první dotyk s balonem a kolem obránce střelou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. 74. Nováček po chytré uličce Vančury běží sám na bránu. Radimecký máchl kosou jak "Zubatá tetka" a po faulu viděl ČK. K trestnému kopu se postavil Válek. Jeho přesně mířený projektil rozvlnil síť k potěšení týmu a všech - dvou fans hostů - 0:2. Slovan měl pevně hru ve svých rukou. Domácím vyšla ve druhé půli akce až v 79. min. Štoudek šikovně prostrčil balon špičkou kopačky mezi stopery Urbanovi, který trefil náruč rychle reagujícího Kamische. 82. Po faulu na Konečného zahrával trestný kop zprava Válek. Marák vyhrál hlavičkový souboj, Konečný napálil balon do břevna, další pokus Vančury obránce odkopl do bezpečí. 89. Hosté místo aby utkání dohráli v tanečku s míčem kolem praporku, ztratili balon. Rychlý protiútok domácích slovanisté zastavili faulem. Trestný kop zleva propadl k M. Severovi, který se ocitl sám před golmanem a lehce snížil - 1:2. Hosté si zaslouženou výhru poté pohlídali. 


Bilance Slovan - Litomyšl 39 mistr. utkání, 19 - 9 - 11 (70:54). Martin Vančura vstřelil za Slovan jubilejní 30. gól. Pro Kubu Válka to byla premiéra.

Ve čtvrtek 28. září hraje Slovan od 16 hodin zajímavý zápas s týmem Slatiňan.