^ nahoru

KRÁTKÉ ZPRÁVY

Všem fanouškům se hluboce omlouváme, ale počasí se proti nám spiklo. Hřiště je pod vodou, do toho začalo sněžit a jako bonus nám to všechno v noci zmrzne a vydrží to tak až do neděle, kdy se od 14:30 mělo hrát utkání krajského přeboru proti týmu TJ Sokol Dobříkov. V tom se prostě hrát nedá. O náhradním termínu intenzivně jednáme. Zmrzlá Moravská Třebová tak v neděli aspoň může na plné obrátky fandit hokejistům, kteří v České Třebové v případě vítězství opanují krajskou hokejovou ligu. Držíme palce, aby to dopadlo.

Vynikající výkony a příkladná reprezentace oddílu SKP Slovan Moravská Třebová katapultovala Pavla Lexmana, Tomáše Staňka a Romana Cápala mezi nominanty na vítěze ankety o Sportovce města Moravská Třebová za rok 2017. Nominace proměníme ve vítězství hlasováním a nejjednodušším způsobem, jak to udělat, je využít online formulář v odkazu, kde pod seznamem nominovaných naleznete hlasovací formulář. Hlasovat můžete do 31. března 2018. 
http://www.moravskatrebova.cz/cs/mesto/neautorizovat/sportovec-roku-mesta-moravska-trebova-2017.html

Nominační listina do 22. ročníku ankety je dostupná také v březnovém vydání Moravskotřebovského zpravodaje, jehož součástí je anketní lístek s dalšími pokyny pro hlasování.

Lanškroun - 6. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - FO Lanškroun 0:0 (PK 4:2) 


Kamisch - Štaffa, Strouhal, Novák, Strnad - Konečný, Marák, Vančura, Válek, Okrouhlý, Polák (62. Staněk).


Roz: Bednář (Valenta, Štěrba). Stř. na bránu: 5:3 - mimo: 7:3 - Rohy: 5:5 - ŽK: 3:3 (Novák, Válek, Polák - Popelář, Ptáček, Komínek).


Utkání odvěkých rivalů byla vždy velmi vyrovnaná, bojovná, emotivní, kolorovaná žlutí i červení karet. Tento duel začal v 1. min. střelou hostujícího Kejsara do boční sítě. Poté se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Na kluzkém terénu zrazoval hráče zejména první dotyk s míčem. Hra se pořádně rozjela po čtvrthodině. V 17. si vyměnili balon Válek s Marákem, střela byla sražena na roh. Povedené rozehře z rohového kopu chybělo razítko. Okrouhlého loženka sice bránu trefila, ale tu Petrovu - nebeskou. I hosté zahrozili po rohovém kopu. Míč propadl k nohám volného Ptáčka, Štaffa jeho nepovedenou střelu odrazil do bezpečí. 26. Hostující obrana nezachytila náběh Maráka, ten přiklepl balon Konečnému, jehož střelu i dorážku zneškodnil golman Ehrenberger. 35. Trestný kop hostů z levé strany tečoval hlavou Novák do protipohybu golmana Kamische. Ten má naštěstí dlouhé rozpětí paží a míč lapil. V závěru Slovan tempo vystupňoval a přišly i šance. 39. Konečný oklamal Karlíka a po narážečkách s Vančurou a Válkem zachránil hosty dobře reagující Ehrenberger. 43.Okrouhlý nádherným pasem vypustil za obranu Válka, přízemní centr však Vančura v dlouhém skluzu nenasměroval mezi tyče. 
54. Útok hostů po pravé straně zakončil střelou Savych, Kamisch byl na místě. Stejně si poradil v 62. min. na druhé straně Ehrenberger se střelou Vančury. V 69. Konečný vyhrál sprinterský souboj s Karlíkem, špičkou kopačky přeloboval Ehrenbergera, míč doskákal vedle tyče do autu. Domácí měli v utkání několik šancí překlopit misku vah na svou stranu. Obrana Slovanu stála pevně na svých nohách a soupeře do vážnější šance nepustila. Na světě byl další penaltový rozstřel. Třetí na domácím place v sezoně. Rozstřel zahájil hostující Ptáček - 0:1. Strouhal opět potvrdil jistotu - 1:1. Karlíka Kamisch přečetl a střelu po zemi lapil. Novák poslal Slovan do vedení - 2:1. Skalický srovnal - 2:2. Staněk má vysoké procento úspěšnosti a s jistotou 3:2. Ve čtvrté rundě si hostující Š. Kolomý zahrál na Qasimoda. Zazvonil na obě tyče, ale míč za čáru nedostal. Štempl na bod navíc měl Strnad. Poradil si náramně. Vymetl pavučinu - 4:2. 


Bilance Slovan - Lanškroun: 43 utkání: 19 - 10 - 14 (71:58).