KRÁTKÉ ZPRÁVY

Hlinsko - 3. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - FC Hlinsko 2:1 (2:1)

Kamisch - Štaffa, Strouhal, Šatník (71. Novák), Strnad - Konečný (89. Polák), Marák, Staněk, Vančura, Válek (68. Sommer) - Okrouhlý

Roz. Poláček (Zavřel, Zerzáň) - střely na bránu: 6:5 (4:3) - Střely mimo: 7:5 (3:1) - Rohy: 5:7 (3:2) - ŽK: 3:1 (Staněk, Okrouhlý, Konečný - Křivka)

Slovan nastoupil do zápasu svěže. Ve 3.centr rozeběhnutého Strnada napálil Vančura vysoko nad bránu. Ve 14. Krásná kolmá přihrávka Válka vybídla Vančuru, ten si chytrou kličkou vychutnal obránce a podél vybíhajícího golmana poslal balon k tyči - 1:0. 24. Vančurův dlouhý nákop, Marák těsně na míč hlavou nedosáhl. Hosté zahrozili až ve 30. min. Na levé straně domácí defenzívy si seběhl Dostál a zcela volný střelu zpackal. Omšelé fotbalové pravidlo nedáš - dostaneš bylo naplněno o dvě minuty později. Válek poslal od postranní čáry parádní dlouhý centr, na něj si naběhl s předskočením obránce Konečný a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. 42. Hostující dostál zahrával trestný kop z pravé strany. Míč zatočil k pravé tyči. Kamisch se prolétl vzduchem a pokus hostů vyrazil do strany. 43. Slibná akce domácích, ve které byli Marák se Staňkem zanikla do ztracena. 45. Zbytečný faul domácích. Dostálův centr zprava, v hroznu hráčů se nejvýše vyšplhal Křivka. Hlavou sklepl balon Volfovi, který sám před prázdnou bránou trefil do černého 2:1.
Druhý poločas začali domácí dvěma slibnými akcemi. 49. Centr Konečného napálil z úhlu Okrouhlý do boční sítě. Stejné místo trefil Válek po souboji s obráncem o minutu později. Poté převzali otěže utkání do svých rukou hosté. Podnikali rychlé útoky, které domácí horko - těžko zastavovali. 54. Na centr zleva si naběhl Hlouš a zcela neobsazen hlavou přestřelil. Emoce vzplály v 58. Konečný ve vzdušném souboji fauloval Křivku, ten jej rukama povalil na zem. Oba viděli ŽK - diplomatické rozhodnutí rozhodčího. Hlinsko dál drželo balon na svých kopačkách. Slovan se dostával před bránu soupeře sporadicky. V 66. se po několika odrazech dostal ke střele Staněk. Jeho rána trefila záď hostujícího obránce. 69. Kiks asistenta rozhodčího v posouzení ofsajdu. Praporkem zastavil samostatný atak Okrouhlého na brankáře. Omluva byla na místě. Hlinsko se tlačilo do vápna domácích, ale na jejich konto přibýval jen počet rohových kopů. V 71. Meyer z úhlu ani Křivka hlavou nemířili přesně. 73. Hlouš si zaběhl za obranu, tvrdě vystřelil, Kamisch vyrazil ránu do bezpečí. 87. Vančurova zpětná přihrávka, Marákova střela těsně minula hostující klec. Důležité,vydřené vítězství pro Slovan.

Bilance Slovan - Hlinsko: 45 mistrovských utkání 17 - 15 - 13 (65:73), penaltové rozstřely: 2:0. Vančurova 28. trefa v barvách Slovanu. Konečného zásah byl 26.