Česká Třebová - 24. kolo krajského přeboru mužů

ČESKÁ TŘEBOVÁ-SLOVAN SKP 1:1(1:1)-pk 6:5

Schreiber-Strouhal,Murin,Novák,Strnad-Štaffa(79.Špaček)Staněk,Sedláček(66.Mikšánek),Vančura-Šrom(55.Polák),Žouželka

Roz.Matoušek(Lukes,Jelínek)-Střely na bránu 4:2,mimo:4:3-Rohy:4:3-ŽK:0:4(Murin,Strouhal,Novák,Polák)

Utkání sousedů v tabulce.Ve 4.Domácí Muller s Bohunkem se na levé straně dostali do přečíslení,slibnou akci zhatila finální přihrávka.13.Na centr zleva domácí Jankule ve skluzu nedosáhl.Co nedotáhli domácí,podařilo se hostům.V 18.Na pravé straně pokutového území se dostal k míči Štaffa,na ukázkový centr si naběhl Vančura,trkanec hlavou na který golman Moláček neměl nárok-0:1.Za dvě minuty bylo vyrovnáno.Rataj dostal přihrávku z levé strany do pokutového území a z otočky poslal balon za vzdálenější tyč-1:1.23.Za obranu Slovanu si zaběhl Jankele,ale zbrklým zakončením, vysoko do oblak,slibnou akci zpackal.36.Vančurova táhlá střela končí vedle brány Moláčka.45.Štaffa s Vančurou si zopakovali gólovou akci,tentokrát zakončení mířilo těsně nad bránu.
I ve druhém poločase bylo zajímavých akcí na obou stranách pomálu.49.Po rohu domácích mířil z dobré pozice Rataj vysoko nad bránu.Na druhé straně zahrozil Žouželka.Moláček si z jehou střelou moc nepotykal,ale nakonec napodruhé chytil.70.Jedovka kapitána České Třebové Zahálky, prosvištěla těsně nad břevnem.To bylo vše,co bylo třeba zaznamenat.

Ke slovu přišel penaltový rozstřel.Hned první pokus Novotnému Schreiber vyrazil.Poté byli úspěšní za hosty Polák,Strnad(vzor Panenka),Novák,Strouhal,za domácí Hašek,Grepl,Rataj i Abt.Poslední slovo měl  hostující Staněk,který měl na kopačkách bod navíc.Trefil však jen Moláčka a v sérii se pokračovalo. Muller i  Vančura se trefili.Úspěšný byl i domácí Popelka.U hostí však mladý Mikšánek neunesl tíhu zodpovědnosti a poslal svůj pokus vysoko do oblak.Česká získala bod navíc a oplatila Moravské porážku z rozstřelu z podzimu 2015.

Bilance:Moravská Třebová-Česká Třebová:32 utkání-9-14-9-(44:39).Penaltové rozstřely 1:1.Martin Vančura se ve Slovanu trefil po dvacáté páté