KRÁTKÉ ZPRÁVY

MFK Chrudim B - 17. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - MFK Chrudim B 1:2 (1:0)

Kamisch - Štaffa, Murin, Staněk, Švanda, Strnad, Sedláček, Dokoupil (85. P. Šatník), Polák (78. Špaček), Spálenský, Vančura.

Roz: Jačisko (Pavlas, Sita) - Střely: 7:17 (4:6) - Na bránu: 4:11(3:4)!Rohy: 4:12 (1:3) - ŽK: 6:3 - ČK: 1:0.

Slovanu stále chyběli tři hráči(obránci) R. Šatník, Strouhal a Novák. Zápas začal z ostra hned od prvních minut. Sedláček proběhl polem, prostrčil balon Spálenskému, jehož střelu golman Zima v pohodě lapil. 4. Kamisch vykopl z čáry střelu z 12 m. V 6. Strnad vybídl ke skorování Vančuru, ten pálil vysoko nad bránu. 10. Tlapákovu střelu Kamisch vyrazil před sebe, Murin zabránil Tlapákovi ve skluzu dorážet. První střet, první srocení davu, první ŽK (Tlapák). Strnad připravil balon proti noze Spálenskému, jehož projektil z 18 m prosvištěl  k tyči do sítě - 1:0. 26. rychlá akce Chrudimi po pravé straně, střílenná přihrávka na zadní tyč našla rozběhnutého Haufa, ten z několika kroků prázdnou bránu přestřelil. O minutu později čaroval Kamisch, když reflexivně rukou vytáhl střelu Tlapáka. 36. Na druhé straně spálil tutovku Polák. Zcela sám z první, asi ze sedmi metrů, těsně minul pravou tyč. 42. Spálenský se samostatnou akcí protáhl až k brankové čáře, ale jeho prudký centr po zemi Sedláček před prázdnou bránou netrefil. V prvním poločase udělil nerozhodný rozhodčí pět ŽK (3:2).
Druhý poločas se hrál převážně na polovině domácích. Hosté obléhali šestnáctku Slovanu jak za třicetileté války Švédové Brno. Ve 48. vystřihl nůžky Langr. Balon políbil spoj tyče a břevna. 50. Na centr Havránka se sklouzl Tlapák, bránu netrefil. 57. Spálil tutovku Žalud. Přibývalo ostrých soubojů a strkanic. V 64. viděl druhou ŽK Murin a předčasně musel do sprch.Krátce před tím však měl vidět druhou ŽK i Tlapák! Murin byl několikrát koledníkem. Následný trestný kop Haufa z 22 metrů prolétl po zemi překvapivě za tyč - 1:1. Kamisch zaváhání mnohokrát napravil. A činil se i  v 67. když vyškrábl atak Havránka na roh. 75. Nákop hostů za obranu, v souboji přetlačil Tlapák Štaffu a poslal Chrudim do vedení - 1:2. V 82. a 84. předvedl Kamisch další super zákroky. Slovan ve druhém poločase bránu netrefil, na polovinu soupeře se dostával sporadicky.

Bilance: Spálenský se trefil poprve za  A tým Slovanu. Soupeři se střetli po čtrnácté 2 - 3 - 9 (13:27).