Slatiňany - 15. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - Spartak Slatiňany 0:2 (0:0)

Kamisch - Neumann, Šatník, Novák, Strouhal - Štaffa (75. Strnad), Staněk, Sedláček, Polák - Šrom (88. Špaček), Murin

Roz: Jansa (Depeš ,Matoušek) - ŽK: 2:3 (Murin, Strouhal) - Střely: 7:9 (3:2) - Na bránu: 4:6 (3:1), Rohy: 4:2 (3:1)

Hosté nastoupili bez Koudelky a Slováčka, domácím chyběl jen dlouhodobě zranění Vančura a Švanda. Po čtyřdenním dušičkovém počasí byl terén měkký a kluzký. Předvedená hra proto nebyla žádná extra podívaná. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami za mírné převahy domácích. Slovan trefil bránu třikrát, hosté jednou a to až po půlhodině hry. 31. Sedláček po samostatné akci napálil svůj projektil přesně doprostřed brány. 43. Zkušený borec hostů Vladyka se elegantně uvolnil ve vápně, místo střely volil špatnou přihrávku. 45. Murinův pokus z dálky vyrazil Ždánský na roh.
Ve druhém poločase se na blátivém povrchu lépe pohyboval lídr soutěže 59. po chybě Slovanu ve středu pole si Kopecký poradil s obranou a dvakrát tečovanou střelou doslova procedil balon do sítě - 0:1. Domácí se jen snažili, bez střelby však těžko můžete uspět. Hosté  hrozili rychlými protiútoky. 77. Beran šikovně prostrčil balon Kopeckému, ale jeho šanci zmařil Kamisch výborným zákrokem. 81. Chybná rozehrávka Slovanu na pravé straně, rychlá akce, centr na zcela volného Kopeckého a ten snadno zvýšil na 2:0 pro hosty. 84. Další chybu domácích nepotrestal Koblasa, když netrefil z jasné pozice bránu. Jen jediná střela Slovanu ve druhém poločase z kopačky Šroma nemohla Ždánského vyrušit z klidu.

SKP Slovan Moravská Třebová neprožil dlouho, dlouho tak úspěšný podzim jako ten letošní. 28 bodů a ktomu 34 vstřelených branek, to je skvělá bilance. Pro srovnání - na konci sezony 2015/16 měl Slovan 29 bodů a stejný počet vstřelených branek jako nyní po polovině soutěže a to 34...
Roman Šatník nechyběl ani minutu (1350) - Strnad 1271, Sedláček, Staněk, Novák 1260 odehraných minut.
Střelci: Štaffa, Staněk, Sedláček, Polák po 5.