Heřmanův Městec - 13. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - Heřmanův Městec 6:2(2:2)

Kamisch - Strouhal, Šatník, Novák, Švanda (26. Neumann) - Štaffa, Sedláček, Staněk, Strnad - Polák (61. Šrom), Murin

Roz: Štěpánek (Mrázek, Bleša) - ŽK:2:3 (Šatník, Murin) - Střely: 13:4 (3:3) - Na bránu: 9:2 (2:2) - Rohy: 4:1 (3:1)

Domácí začali utkání velmi vlažně. Hosté hrozili standartními situacemi, které velmi dobře zahrával kapitán Hlaváč. V 9. byl ještě nepochopen, ve 12. jeho centr prodloužil hlavou za tyč Dvořáček - 0:1. Slovan nevyslal za třicet minut na bránu Jiskry ani jednu střelu, vytěžil jeden rohový kop. Až ve 31. zahrávali domácí rohový kop, vyšel jim nacvičený signál Štaněk však balon špatně trefil,t en se dostal do pokutového území k nohám Poláka. Střet s obráncem vyvolal nevoli jak domácích příznivců, tak hostujícího trenéra. Rozhodčí ostrý zákrok pustil. 35. Domácí chybovali na pravé straně obrany, Salfický potáhl balon do vápna, posunul jej nabíhajícímu Dostálovi - 0:2. Slovan se do zápasu vrátil v 39. minutě. Opět zahrál signál z rohu, hosté to nepřečetli, Staněk s balonem vběhl do pokutovéhi území, míč putoval na trase Polák - Strnad a posledně jmenovaný ranou k tyči snížil - 1:2. 43. Dlouhý nákop Nováka, na balon vyběhl až za vápno brankář Kouba. Strnad byl u míče dřív a střelou z dálky trefil odkrytou bránu - 2:2.  Do druhého poločasu vstoupili domácí jakoby politi živou vodou. Hosté vyklidili pole. Slovan předvedl sedmiminutovou skvělou pasáž. 60. Neumann odcentroval od postranní čáry, Staňkův volej rozezvučel tyč, Murin dorážku zvládl - 3:2. 64. Šrom vysunul Staňka, ten vyškolil obránce a brutální levačkou s pomocí tyče napáli balon do sítě - 4:2. 67. Neumann potáhl balon podél lajny, narážečka Murin - Štaffa, střela podél Kouby - 5:2. Slovan předvedl řadu dobrých kombinací a oko diváka potěšil hezkými góly. Nutno dodal, že hosté vůbec ve druhém poločase neexistovali. Sborka - rozborka domácích se zastavila na půltuctu. 76. Akce Sedláčka v levé polovině velkého čtverce Jiskry, přihrávkou oslovil Šroma - 6:2.

Bilance Moravská Třebová - Heřmanův Městec: 13 utkání 6 - 3 - 4, skóre 32:19. Murin a Strnad vstřelili za Slovan třetí góly, Šrom 9., Štaffa 4.. Staněk se 39. trefou dostal do TOP 10 nejlepších střelců za posledních čtyřicet let.