První podzimní tři body

SKP Slovan - Česká Třebová 2:1 (1:0), branky: 30. Racl a 90. minuta Mikšánek D.

Sestava: Schreiber-Štrajt (57.Ebert),Neumann,Schutz,Štaffa M.,Racl (78.Krummer),Macek,Kolář,Mikšánek D., Sedlák (62.Buček),Mikšánek P.

Zápas pro nás začal velmi dobře a během prvních 10 minut jsme si vytvořili 2 gólové šance Sedlákem, ale tyto jsme bohužel nevyužili. Hrál se vyrovnaný zápas, přičemž hosté byli fotbalovější, ale do šancí jsme je nepouštěli. Naopak jsme hrozili z rychlých kontrů, ale hostující branka byla pro nás zakletá. Ve 30. minutě však Racl natáhl ke střele z levého rohu velkého vápna a krásnou střelou na zadní nedal hostujícímu brankáři šanci 1:0. Do konce poločasu jsme si ještě vytvořili 3 brankové příležitosti, ale tyto jsme řešili neefektivně.

Druhý poločas začal náporem hostujícího týmu, který nás přehrával hlavně v záloze, ale do žádných větších šancí se nedostával. Byli jsme to my, kdo zase spálil 2 brankové příležitosti a tak platilo pravidlo nedáš dostaneš a hosté srovnali na 1:1. Od této chvíle se na hřišti začalo jiskřit. Oba dva týmy chtěli strhnout vítězství na svou stranu, což se nakonec podařilo nám, když D. Mikšánek v 90.minutě  zahrával trestný kop (zkrácený roh) z levé strany a nachytal hostujícího gólmana na hruškách 2:1 a tímto stanovil konečný výsledek zápasu.

Slovo trenéra: Výhra nad týmem z České Třebové má pro nás velkou cenu, protože Česká Třebová se prezentovala velice kvalitní fotbalovou hrou a my jsme o to více museli přidat na bojovnosti, abychom se hostům vyrovnali, což se nám podařilo a nakonec jsme šťastně vyhráli, za což jsem velmi rád, i když dle mého názoru bylo vítězství zasloužené, protože brankových příležitostí jsme si vytvořili více než soupeř. V tomto zápase se nám moc nedařila kombinace, což bylo zapříčiněno kvalitní hrou hostů, kteří svým kompaktním výkonem eliminovali hru, kterou jsme chtěli před domácími diváky předvést. I z tohoto důvodu si o to více vážím výhry, která se nerodila lehce a hlavně toho, že kluci hráli až do konce, za což byli také nakonec odměněni. Tento zápas nám ukázal, že pokud chceme hrát v KP důstojnou roli, tak musíme ještě hodně přidat při práci na tréninku, protože to nebylo to pravé ořechové...