3 body z Přelouče

FK Přelouč : SKP Slovan 1:2 (0:0)

branky: 2x Nováček

Sestava: Schreiber-Vlk,Ševčík,Mikšánek,Škranc,Dokoupil,Bubák,Ptáčník (73.Dvořák),Macek,Nováček,Sedlák

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a během prvního poločasu jsme domácí téměř k ničemu nepustili. My jsme si vytvořili několik šancí, které byly i dobře zakončené, ale skončily na výborně chytajícím domácím gólmanovi a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Obraz druhého poločasu byl stejný jako první s tím rozdílem, že se domácím podařilo zakončit jeden z několika brejků a dostali se do vedení 1:0, přičemž v tuto dobu běžela 55. minuta zápasu. Nezmatkovali jsme a i nadále jsme hráli trpělivě naši hru, ale vyrovnat se nám stále nedařilo. Z tohoto důvodu muselo dojít v 80. minutě k přeskupení řad a ejhle v 84. minutě přímý kop z naší poloviny hřiště zahrával Škranc, který přesně našel hlavu Ševčíka, který výborně prodloužil do vápna na nabíhajícího Nováčka a ten chladnokrevně zavěsil 1:1. Vrátili jsme se zpět do základního rozestavení a pokračovali ve výborné kombinační hře, jejímž vyústěním byl o 2 minuty později krásný balón za obranu od Bubáka, na který si naběhl aktivní Nováček a znovu neomylně zavěsil 2:1 pro nás. Do konce zápasu se již nic vážného nestalo.

Slovo trenéra: V Přelouči jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů, co se týče kvality hry na míči, celoplošné kombinace, útočné i obrané fáze a v neposlední řadě i zakončení nebylo špatné. Jen díky domácímu brankáři nebylo o výsledku utkání rozhodnuto dříve. Domácí moc fotbaloví nebyli, ale o to více běhali, bojovali, byli tvrdí v osobních soubojích,hráli prostě jednoduchý agresivní nakopávaný fotbal, který bolel a hlavně ho vydrželi hrát po celých 90 minut. My jsme se s jejich hrou dokázali vypořádat až na jednu situaci výborně. Všichni hráči zaslouží pochvalu za přístup k zápasu, protože i když jsme diktovali tempo zápasu od první do poslední minuty, tak otáčet zápas v 84. a 86. minutě zaslouží uznání, svědčí to o morálce a charakteru tohoto týmu, který do Přelouče odcestoval z důvodu nemocí a zranění pouze ve 12 lidech. V Přelouči jsme odehráli nádherný zápas, kterému nechybělo vůbec nic, když říkám, že nic tak nic. I páni rozhodčí přispěli svým dílem k velmi emotivnímu zápasu, který jsme nakonec zaslouženě vyhráli.Pokud by domácí bodovali, tak by to bylo zapříčiněno pouze štěstím, protože fotbalová kvalita byla v sobotu na naší straně. Klukům děkuji za vzornou reprezentaci oddílu a nemocným a zraněným hráčům přeji brzké uzdravení a návrat na zelený trávník.