Z Ústí s vítězným pokřikem

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SKP Slovan 0:3 (0.1)

Sestava:Schreiber-Škranc,Frisch,Mikšánek,Smékal (46.Vlk),Macek,Bubák,Štaffa (59.Ptáčník),Dokoupil (58.Sedlák),Sommer(80.Dvořák),Nováček(87.Bouček)

Branky: 2x Sommer, Sedlák

Úvod utkání jsme absolutně nezachytili a výrazně jsme tahali za kratší konec, přičemž při nás stálo několikrát štěstí. Domácí hrozili zejména ze standartních situací, kterých měli bezpočet. Hráli jsme zmateně a chvílemi jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Co se nepodařilo domácím to se podařilo Markovi Sommerovi, který z ojedinělé akce vstřelil nádherný gól. Na pravé straně se uvolnil míč si přehodil z pravé na levou a trefil šibenici ve vzdálenějším rohu branky. To běžela 9. Minuta zápasu. Vedli jsme 1:0. Místo aby nás vedoucí gól uklidnil a začali hrát svou hru, tak nás domácí ještě více přišpendlili před našim pokutovým územím a my jen stěží odolávali jejich šancím. Hrozili jsme z rychlých brejků, které jsme buď nevyřešili kvalitní finální fází, nebo nás poškodil rozhodčí, protože minimálně jednu penaltu jsme měli kopat (bez jakýchkoli diskuzí). Určitě by se nám líp dejchalo. Tlak domácích opadl kolem 25. minuty a do hry jsme se dostali i my.

Do druhého poločasu jsme vstoupili rozhodně lépe a koncentrovaně s jasným cílem neinkasovat a pokusit se nějaký ten gól přidat, což se nám podařilo v 66. Minutě zápasu, když svou komplexnost ukázal Marek Sommer, který se pro změnu na levé straně uvolnil balón z levé na pravou a přesnou střelou k tyči z 25 metrů navýšil naše vedení na 2:0. V tuto dobu se hrál pořád fotbal nahoru dolů a oba týmy si vytvořili několik šancí, ale byli jsme to opět my kdo skóroval a to Jiří Sedlák, který dostal pěknou přihrávku za obranu (už nevím od koho, tak sorry), ve vápně si výborně odstavil obránce a nekompromisně zavěsil na první tyč. 3:0 běžela 81. Minuta a konečně klid na naší střídačce. Do konce se již nic podstatného nestalo.

Slovo trenéra: Do Ústí jsme odjížděli s vědomím, že se bude jednat o velice náročné utkání proti kvalitnímu soupeři, což se do puntíku naplnilo. Úvod zápasu jsme nezachytili a můžeme mluvit o velké klice, že jsme neinkasovali první gól. Nakonec jsme domácí nápor zvládli a dokonce se nám podařilo vstřelit překrásnou branku a poločas vyhrát 1:0. Od 25 minuty do konce zápasu se již hrál vyrovnaný zápas, který snesl nejvyšší kritéria naší soutěže. Naše obrana již pracovala spolehlivě a podařilo se nám ještě vstřelit další 2 krásné branky. Podali jsme velmi obětavý, kolektivní výkon, podpořený výbornými individuálními výkony (Bubák,Macek,Sommer), přičemž zejména Bubák s Mackem ovládli ve druhém poločase střed hřiště a to rozhodlo. Jsem velmi rád, že se našemu gólmanovi podařilo udržet čisté konto, protože to nebylo vůbec jednoduché. Musím zdůraznit, že jsme byli i velmi disciplinovaní, protože aby odešel dorostenecký tým po takovémto zápase pouze se třemi žlutými kartami, když jsme museli hrát i proti jiným skutečnostem, než jen výborným hráčům Ústí, je úctyhodné. Naši frustraci hóóóóódně moc zmírňovalo to, že jsme vlastně po celý zápas vedli. Být to jinak???????? No nic z  Ústí si vezeme 3 velice vydřené body, dle mého názoru zcela zaslouženě. Pánové, děkuji Vám za vzornou reprezentaci oddílu v Ústí nad Orlicí a i nadále musíme pracovat poctivě a s pokorou. V Sobotu přivítáme doma hosty z Heřmanova Městce, přičemž začátek utkání je již ve 13.00 hod.