A takto viděl utkání soupeř - Pardubičky

V Moravské Třebové 2:2

Divácky atraktivní utkání s trpkým koncem

V sobotu nás čekal opět dlouhý výlet a v tom parnu to opravdu nebyl žádný med.

Utkání na hlavním hřišti v Moravské začal již tradičně velmi svižně byť bylo veliké dusno a teploměr na tribuně ukazoval 39°C na sluníčku. Soupeře jsme zamkli a tlačili se do zakončení po několika slibných příležitostech(Kabeláč,Vltavský,Svoboda,Duha) se po centru od Čáně s drobnou tečí Rezka prosadil Svoboda hlavou. Soupeř se, ale nevzdal a hrozil z brejků, když po jednom u nás zvonila tyč a při dvou se blýskl Holub. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme s jednobrankovým náskokem Čáň dlouhým odkopem našel zapomenutého Rezka, který ke skórování vybídl precizní přihrávkou Duhu, a ten nezaváhal 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že budeme trpělivě čekat na brejk a snažit se zklidnit hru. To se nám bohužel nedařilo a po nepřesnostech v rozehrávce se zbytečně dostávali pod tlak. Při jedné rozehrávce se soupeř dostal k rychlému kontru a snížil na rozdíl jediné branky. Ucítil příležitost, opět nastřelil tyč a  Čáp zlikvidoval 100% šanci. Na druhé straně i my jsme nezaostávali Nekovařík se prezentoval třemi dalekonosnými, když z toho jedna zkončila na spojnici. Zápas mohl rozhodnout střídající Jirout když v rozmezí dvou minut v závěru utkání pelášil na soupeřovu branku. Za toto nás soupeř potrestal v 88´po zahraném trestném kopu od půli hřiště a naší nedůslednosti ve vápně.

Ztratit vítězný zápas v závěru zamrzí, ale utkání bylo z obou stran velmi rychlé a s vysokým nasazením. Kromě branek soupeř i my jsme shodně každý dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a dále bylo na obou stranách po čtyřech vyložených šancích.