Zpráva z dorostu U19

Zpráva z dorostu U19Zprávy z probíhající přípravy dorost U19

Příprava na jarní sezónu  začala 7. ledna v tělocvičně na Palackého. Celý leden jsme se připravovali v tělocvičnách. Od února již chodíme ven na horní špici hřiště č.2.

1.2. Jsme sehráli první přípravné utkání v Litomyšli a po vyrovnaném průběhu první půle, jsme druhý poločas odešli fyzicky a konečný výsledek vyzněl pro domácí 4:1.

Od 13.2-16.2. jsme absolvovali čtyřdenní kondiční soustředění v Městečku Trnávc v počtu šestnácti hráčů.  Soustředění splnilo svůj účel, kluci si slušně mákli a cca 60 naběhaných kilometrů  snad bude pro ně dobrou devízou do jarních bojů v mistrovských utkáních.

V rámci soustředění jsme sehráli v sobotu 15.2. na  UMT ve Svitavách přípravné utkání s Poličkou.

První půle byla vyrovnaná jak herně, tak výsledkově, druhou půli už jsme po dvou dnech běhání tahali nohy a kluci z Poličky nás přehrávali a po zásluze vyhráli 2:1. Ale utkání splnilo účel, kluci byli po zátěži z tréninkových jednotek a utkání zvládli dobře. Soustřeďko nám splnilo svůj účel, kluci určitě nabrali něco do fyzického fondu, pouze jedno drobné zranění, myslím, že i super stmelená parta. Nezůčastnili se pouze dva hráči ze soupisky, což je pro ně myslím velká škoda........

V sobotu 22.2.2020 jsme sehráli třetí přípravné utkání znovu v Litomyšli.

Do utkání jsme odjeli bohužel v okleštené sestavě a v 11 - ti lidech. Chyběl : Jirka - / drobné zranění/, Žouža- /borec dal přednost hokeji/, Tonda - /opět nemoc/, Soty -  / nemoc/, Pasta - / bolest hlavy z náročnosti školy /, Havran -/ nemoc/

Moje obavy před utkáním z předvedené hry a výsledku vzali za své prvním hnízdem fozhodčího Hnáta. Nastoupili jsme odhodlaně a některé kombinace lahodily mému oku a i oku náhradního vedoucího mužstva Pavla Václavka :-). I když tam byly opět nedostatky, především ve zpracování míče a řešení některých herních situací, dalo se na to místy celkem dívat. A zdá se že kluci začínají konečně chápat, co se po nich na hřišti chce. Bohužel po chybě obrany prohráváme 1:0. Dostáváme šanci kopat penaltu, bohužel Robin trefuje tyč. Máme dvě, tři tutové šance, ale máme problém zpracovat jednoduchý balon a když dvakrát během minuty netrefíme prázdnou bránu....

Ve druhém poločase máme malinko víc ze hry a dostáváme se do dalšíčh gólovek, ale ta samá písnička.... Nakonec to na sebe vzal Ambi, který dvěma góly utkání otáčí.

Chtěl bych poděkovat Frantovi Jandáčkovi za poskytnutí možnosti sehrát na jejich UMT dvě přípravná utkání a brankáři Ondrovi z Litomyšle, který nám vypomohl s obsazením brány, ač ročník 2005, chytal výborně.

V neděli 1.3. nás čeká poslední přípravný zápas ve 12,00 na UMT ve Svitavách s celkem Jaroměřic. A pak už mistrák v Přelouči.....