^ nahoru

KRÁTKÉ ZPRÁVY

 

Slatiňany - 14. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Spartak Slatiňany 2:0 (1:0)


Kamisch - Štaffa (90. Sommer), Strouhal, Novák, Strnad - Konečný, Marák, Staněk, Okrouhlý, Válek - Nováček (90. + 2. Bubela) 


Roz: Braun (Morávek, Hořínek) - Střely: 7:5 (5:3) - Na bránu: 4:3 (3:2), Rohy: 4:1 (2:1) - ŽK: 3:1 (Okrouhlý, Strnad, Válek - Trňák)


V předehrávaném utkání nastoupil Slovan bez nejlepšího střelce v sezoně Vančury, hostům chyběl ostrostřelec Kopecký a futsalové hvězdy Slováček s Rešetárem. V 6. Marák s Konečným vybojovali ve středu hřiště balon. Akce po pravé straně skončila autovým vhazováním. Nováček procedil míč přes obránce a jeho nabídku poslal Okrouhlý ze sedmi metrů za záda golmana Jehličky - 1:0. 7. Na centr  Strnada si skočil plavmo Nováček, střela hlavou skončila vedle brány. 15. Staněk s Válkem si vyměnili balon u levé postranní čáry, poté se Staněk obtočil kolem obránce a tvrdá střela štípla Jehličku do rukavic. Hosté o sobě dali vědět v 38. min. Vladykův pozdrav z trestného kopu Kamisch vytáhl přes břevno na rohový kop. Vyrovnaný první poločas s větší aktivitou domácích. 
Na začátku druhé půle se zdálo, že hřiště opanuje  favorit soutěže, tým Slatiňan. Slovan však hrál v obraně velmi zodpovědně, soupeře téměř nepustil ke slibné akci. Trpělivou hrou čekal na chyby soupeře. Po hodině hry se dostali hosté zásluhou Váchy do dvou náznaků. Oba ataky skončily vedle brány. V poslední čtvrthodině vystrčil růžky Slovan. V 76. Válek svedl nerovný běžecký souboj generací s veteránem Vladykou. Přízemním centrem oslovil Konečného, který byl u míče o chlup později,než skluzující obránce. 77. Konečný v souboji před pokutovým územím přetlačil obránce, balon převzal Nováček a mazáckým zakončením k tyči navýšil skore ve prospěch domácích - 2:0. 80. Vácha v hraničním ofsajdovém postavení převzal balon, unikl obraně, dlouhou kličkou do úhlu se vyhnul Kamischovi, zakončení akce končí vedle brány.To byla jediná šance hostů v zápase.

Slovan se tímto vítězstvím dostal do čela tabulky KP.  V neděli od 15:30 hostíme Žamberk.


Bilance Slovan - Slatiňany: 9 utkání, 5 - 1 - 3 (19:13) + jeden penaltový rozstřel pro Slovan. Marek Okrouhlý - první mistrovská trefa, Michael Nováček se za A tým trefil sedmkrát.